Вийшов друком перший номер наукового журналу «Волинський благовісник» Волинської православної богословської академії (ВПБА) - навчальної установи УПЦ Київського Патріархату. Презентацію видання 23 жовтня провів її ректор священик Володимир Вакін під час урочистої частини актового дня ВПБА, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Це не перша спроба духовної школи видавати періодичне видання: у 1998 році вийшло два числа «Волинського православного вісника» Наукового товариства ім. Митрополита Полікарпа (Сікорського), що діяло при тоді ще семінарії. Однак із припиненням його діяльності припинилось і видання часопису.

Нинішній - академічний - статус навчального закладу зобов’язує співробітників ВПБА викладати на вищому рівні й провадити наукові дослідження та оприлюднювати їх. Тому заснування солідного, академічного журналу – на часі, запевняють у ВПБА.

Відкривається номер видання статтею митрополита Луцького і Волинського Михаїла «„Слово про Закон і Благодать“ митрополита Іларіона: сакральний вимір руської державності». Актуальні питання розглядає проректор з навчальної роботи кандидат богословських наук священик Василь Лозовицький у статті «Порушення Богом встановленої природної гармонії людських сімейних стосунків в одностатевому шлюбі». Також в номері друкується автори багатьох інших публікацій з богослів’я, біблеїстики, літургіки, церковної історії, церковного права, гомілетики й інших галузей теології.

Журнал вийшов обсягом 285 с., накладом 500 пр. Його можна придбати, звернувшись в академію.

Теги: