У Харкові представники "Свободи" чинять опір намаганням влади допомогти збудувати храм УПЦ16 жовтня виконком Харківської міської ради ухвалив рішення "Про відновлення, належне утримання та приведення міської території у придатний для використання територіальною громадою міста стан". Йдеться, зокрема, про реконструкцію скверу Перемоги й побудову за фонтаном "Дзеркальний струмок" великого храму УПЦ (МП). Місцеве відділення ВО "Свобода" виступає категорично проти будівництва церкви без узгодження з територіальною громадою, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу Харківської обласної організації ВО "Свобода".

Націоналісти вимагають оприлюднення планів місцевої влади щодо реконструкції скверу та проведення громадських слухань з цього приводу.

Ідея побудови храму в сквері Перемоги не є новою. 2008 року тодішній мер міста М.Добкін уже намагався вирішити питання з цим будівництвом. Тоді місцеві мешканці зібрали понад 700 підписів і вийшли на протестні акції, аби не допустити побудови церкви поблизу їхніх будинків.

"Сквер Перемоги розташований у середмісті Харкова, він прилягає до головної вулиці – Сумської. Вартість землі тут важко навіть уявити, – каже помічник-консультант народного депутата України Ігоря Швайки Олег Дебелий. – Владці, нахабно ігноруючи думку громади, вирішили віддати ділянку під будівництво московської церкви. Ба більше, справжнім мотивом рішення чинуш, вочевидь, є те, що церква матиме величезну підземну автостоянку – а у такому місці це стане дуже прибутковим бізнесом. Окрім того, у містян елементарно немає можливости ознайомитися з проєктом реконструкції. За тією інформацією, що мають свободівці, у разі реалізації проєкту побудови церкви буде знесено приватні гаражі, знищено велику кількість дерев. Натомість Алею комсомольців залишать і вірянам доведеться йти до церкви повз тих, хто церкви знищував".

Народний депутат України, уповноважений фракції ВО "Свобода" на Харківщині Ігор Швайка також бентежить насамперед конфесійна належність церкви. "Безумовно, церкви потрібно будувати, але, по-перше, навряд чи це мають бути церкви московських холуїв, а по-друге – їх варто будувати там, де вони дійсно потрібні, - каже він. - У мешканців середмістя є можливість відвідувати не менш ніж чотири великі храми. А от на Салтівці, ХТЗ, Павловому Полі дійсно така потреба є. Тому причин будувати величезну 40-метрову церкву у середмісті Харкова попросту немає. Добкін і Кернес даремно сподіваються, що Господь і харківці пробачать їм їхні гріхи, якщо вони побудують ще одну гігантську церкву".Теги: