Голова Одеської регіональної організації Спілки журналістів України співпрацює з УПЦ КПВ Одесько-Балтському єпархіальному управлінні  УПЦ Київського Патріархату єпископ Марк прийняв голову правління Одеської регіональної організації національної спілки журналістів України, голову оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу "Українська мова - мова єднання", заслуженого журналіста України Юрія Работіна, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Юрій Работін розповів єпископу Марку, що багато років плідно співпрацює з Одесько-Балтською єпархією та про участь духовенства єпархії у Загальнонаціональному конкурсі "Українська мова - мова єднання" та нагадав, що цей конкурс було започатковано у 2000 році з метою всебічного розвитку та утвердження державотворчої функції української мови, піднесення рівня мовної культури.

Засновником конкурсу є Причорноморська академія мовних технологій та комунікацій, а провадиться він за підтримки Національної Спілки журналістів України. Конкурс проходить щорічно під девізом «Рідне слово, рідний розум - рідна й правда буде».

Серед учасників конкурсу не тільки українці, для котрих мова є рідною, але й ті, кому вона подобається: конкурс об'єднує 134 національності. За ці  роки конкурс відбувся у багатьох регіонах України (Київщина, Чернігівщина, Донеччина та інші) та за кордоном (Молдова, Росія, Білорусь, Придністров'я, Абхазія, Румунія, Туреччина).  А самий перший відбувся на Одещині, в курортному містечку Затока.

За активну громадську та благодійну діяльність, з благословення Патріарха Філарета, владика Марк вручив Юрію Работіну церковну грамоту.

Під час зустрічі єпископ Марк та Ю.А.Работін обговорили багато питаннь про продовження плідної співпраці між Одесько-Балтською єпархією та Одеською регіональною організацією НСЖУ.

В зустрічі також взяв участь представник єпархії зі співпраці з громадськими організаціями, член Єпархіальної ради протоієрей Віталій Сеник.

Теги: