У Національному Києво-Печерському заповіднику відкрилася виставка «Код Рафаеля. Інтерпретації та паралелі в європейській гравюрі та українській іконі ХVІІІ-ХІХ століть», присвячена 530-літтю від дня народження Рафаеля - видатного італійського художника епохи Відродження, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на prostir.museum.
Коротке життя Рафаеля було вкрай насиченим. Його геній розкрився в живописі та графіці, архітектурі та археології.
На виставці представлені репродукційні гравюри за творами Рафаеля, які нині зберігаються в музеях різних країн світу. Всі гравюри виконані в класичній техніці глибокого друку – мідьориті (гравюри різцем), окремі із застосуванням офорту.
Вперше в єдиному експозиційному просторі демонструються поруч європейські гравюри та твори українського іконопису, в яких простежуються образні, композиційні та пластичні паралелі з творами Рафаеля.
Рафаель Санті був чи не єдиним західноєвропейським художником, чий твір став з часом зразком для православного чудотворного образу. Це ікона “Богородиця Трьох радостей”, основою для іконографії якої стала “Мадонна дела Седія” (Мадонна в кріслі).
Представлені на виставці мистецькі пам’ятки XVIII–XIX ст. з колекції Національного Києво-Печерського заповідника надають можливість ознайомитися з надбанням світової культури, невід’ємною складовою якої є українське мистецтво.
Виставка працює кожного дня з 9.00 до 18.00 у келіях соборних старців (корпус № 4) Заповідника.
Теги:
dutchak1 написал: