Представники церков освятили в Івано-Франківську пам'ятник «Руській трійці»За ініціативи Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України 31 грудня 2013 року в Івано-Франківську відкрито перший в Україні пам’ятник засновникам українського літературно-краєзнавчого гуртка «Руська трійця» (1833р., Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич, Яків Головацький) - зачинателям українського національного відродження в Галичині, авторам альманаху «Русалка Дністровая» - першої книги українською мовою на західноукраїнських землях (1837р.), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

В заході взяли участь високопосадовці, представники церков і громадських організацій.

Відкрив урочистості голова Івано-Франківської Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило, який запросив за християнською традицією,  освятити пам’ятник «Руській трійці» духовних наставників всіх конфесій. Очолив освячення та виступив з вітальним словом архиєпископ і митрополит Івано-Франківський  УГКЦ владика Володимир.

Представники церков освятили в Івано-Франківську пам'ятник «Руській трійці»На урочистому відкритті виступили краєзнавці, письменники, освітяни. Зокрема,  Михайло Верес, заступник Івано-Франківського міського голови, Зінаїда Болюк, заступник голови облдержадміністрації, Василь Тимків – голова обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури,  Роман Любко - поет з Долини, правнук  Івана Вагилевича – Іван Дем’янович Вагилевич.

Перший в Україні пам’ятник «Руській трійці» збудований на народні кошти без жодної копійки із бюджету. На рахунок благодійного фонду надійшло більше як від 460 колективів, організацій та індивідуальних благодійників кошти на виготовлення пам’ятника. В акції взяли участь понад 20 тис. доброчинців на теренах області, України та зарубіжжя. Було зібрано 180 тис. грн.

Теги: