УГКЦ і Міністерство культури знайшли порозуміння У п’ятницю, 17 січня, на прохання Міністерства культури України відбулась зустріч глави УГКЦ архієпископа Святослава з міністром культури України Леонідом Новохатьком, під час якої обидві сторони знайшли порозуміння щодо релігійної діяльності Церкви, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

 

Під час зустрічі було надано додаткові роз’яснення з приводу листа Міністерства культури від 3 січня 2014 року. Зокрема було стверджено, що Міністерство не має на меті чинити жодного тиску на УГКЦ з приводу присутності священнослужителів на Майдані Незалежності, чи подавати судові позови щодо припинення діяльності релігійних організацій Української Греко-Католицької Церкви.

В розмові було позитивно оцінено миротворчу роль духовенства різних конфесій, в тому числі УГКЦ, для недопущення провокацій і насильства під час мирних протестів, що відбуваються впродовж останніх місяців, зокрема у м. Києві.

Зі свого боку архієпископ Святослав висловив сподівання, що органам державної влади, зокрема тим, яких завданням є послужити народові у забезпеченні його права на релігійну свободу в Україні, вистачить мудрості для того, щоби не  переносити сучасну суспільно-політичну кризу ще й на релігійне середовище.

Сторони визнали позитивними сигналами релігійній спільноті останні заяви державних чинників про недопустимість заборони молитись людям там, де вони фізично перебувають.  

На зустрічі також були присутні Михайло Мошкола, голова Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, та митрофорний протоєрей Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні. 

Теги: