Єпископ УГКЦ Венедикт: Наступний вибух буде сильнішим від того, що спостерігаємо заразЯкщо не вирішити, чи, принаймні, не почати вирішувати ті проблеми, які вивели людей на вулиці, які спровокували цю ситуацію, то тимчасове примирення нічого не вирішить. Воно тільки відкладе, віддалить черговий вибух. І цей наступний вибух буде сильнішим від того, що ми зараз спостерігаємо. Таку думку висловив єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Венедикт (Алексійчук) в інтерв’ю «Католицькому оглядачу», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

На погляд єпископа, з часів ІІ Світової війни в Україні не було настільки драматичної ситуації. «І ця ситуація, розвиваючись за законами людської поведінки, за законами поведінки людського суспільства усе більше радикалізовується. А з цією радикалізацією росте стіна відчуження між різними частинами нашого народу, нашого суспільства. Бо не можна забувати що по обидва боки барикад є українці. І ті й інші є частиною нашого народу, і ті й інші є членами українського суспільства. І, як це можемо спостерігати, стіна нерозуміння й глухоти між ними стає вища і ширша», – вважає він.

На запитання, як можна вийти з даної ситуації, єпископ зазначив, що тільки шляхом діалогу можна вирішити ситуацію, що склалася в Україні. «Бо навіть і після найрадикальніших дій, навіть, борони Боже, після війни все одно приходить час переговорів, приходить час діалогу. Без діалогу мирне вирішення ситуації є просто неможливим. Без діалогу ситуація дуже скоро може опинитися у кривавому протистоянні», – сказав єпископ Венедикт.

На його думку, завдання кожного християнина – максимально наблизитись до Бога. «Погляньте на двох сестер з Євангелія – Марту і Марію. Марта клопоталася багато, старалася своїми людськими зусиллями вирішити ситуацію, а Господь похвалив Марію. Чому? Марія наблизилась до Господа, сиділа в Його ногах, вслухалася, прагнучи зрозуміти, як зробити, щоб було краще. Сьогодні це є завданням і всіх нас. Адже що більше ми будемо з Богом, то більше знатимемо, що нам робити, як розв’язувати ситуацію», – переконаний владика Венедикт.

Теги: