20 лютого Священний Синод УПЦ Київського Патріархату під головуванням Патріарха Філарета визначив припинити поминання нинішньої влади за богослужінням, повідомляє "Релігія в Україні".

На засіданні члени Синоду мали міркування "Про застосування владою вогнепальної зброї проти українського народу". У довідці з цього приводу Синод вказав, що "20 лютого 2014 р. за повідомленнями засобів масової інформації, даними відеозаписів та свідченнями очевидців, влада почала застосовувати вогнепальну зброю, зокрема снайперську та автоматичну зброю, проти українського народу. Повідомляють про десятки вбитих і сотні поранених".   

У зв’язку з цим Синод ухвалив:

1. Враховуючи, що державною владою не були почуті  неодноразові заклики Церкви до неї не застосовувати зброю проти народу, який обрав владу для служіння собі та Україні, а не для вчинення насильства і вбивств, – припинити з 20 лютого 2014 р. поминання влади під час богослужінь.

2. Закликати владу негайно припинити застосування зброї проти українського народу та нагадати її представникам про особисту відповідальність перед Богом за невинно пролиту кров.

3. Враховуючи настанову Священного Писання про необхідність піднесення молитви за владу та визначення Конституції України, що єдиним джерелом влади в Україні є український народ, на термін до наступного рішення Священного Синоду підносити молитви під час богослужіння за наступною формулою: «за Богом бережену Україну нашу і український народ».

4. Закликати всеукраїнську паству продовжувати посилену молитву про Україну. Закликаємо також підносити молитви за упокій душ загиблих, уздоровлення поранених та припинення братовбивства.

Нагадаємо, що використання вогнепальної зброї представниками міліції сьогодні засудила Уповноважений Верховної Ради з прав людини омбудсмен Валерія Лутковська. 

Теги: