Священний Синод УПЦ Київського Патріархату створив комісію для ведення діалогу з УПЦ (Московського Патріархату) щодо подолання церковного розділення в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Напередодні, у зв’язку зі Зверненням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату до УПЦ (Московського Патріархату) з приводу необхідності невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні (від 22 лютого 2014 р.), Священний Синод УПЦ (МП) 24 лютого 2014 р. прийняв рішення «засвідчити готовність до продовження діалогу з УПЦ КП» і утворив комісію для ведення діалогу.

Священний Синод УПЦ "вітає готовність УПЦ (Московського Патріархату) після більш як чотирьохрічної перерви відновити діалог з Київським Патріархатом" і засвідчує "відданість УПЦ Київського Патріархату канонічному порядку та бажання саме на канонічній основі відновити єдність і утвердити помісний статус Православної Церкви в Україні".

Синод УПЦ КП утворив комісію для ведення діалогу з УПЦ (Московського Патріархату) у складі:

-    преосвященний Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський, постійний член Священного Синоду – голова комісії;
-    преосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький, голова Управління зовнішніх церковних звязків, постійний член Священного Синоду;
-    преосвященний Клімент, архієпископ Сімферопольський і Кримський;
-    протоієрей Олександр Трофимлюк, перший проректор Київської православної богословської академії;
-    протоієрей Миколай Салабай, член Вищої церковної ради.

При цьому Синод УПЦ КП нагадав «Визначення Собору УПЦ 1-3 листопада 1991 р. з питання повної самостійності УПЦ», під яким стоять підписи всього єпископату УПЦ, в тому числі нинішнього місцеблюстителя митрополичого престолу УПЦ (МП) митрополита Онуфрія, що «Релігійна обстановка, що складається на Україні в умовах проголошення незалежності української держави, вимагає від Української Православної Церкви нового статусу. Собор вважає, що таким статусом повинна бути повна самостійність і незалежність, тобто  автокефалія, як подальше довершення самостійності Української Православної Церкви…  незалежна Церква у незалежній державі є канонічно виправданою та історично неминучою».

Теги: