Собор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ(о) розгляне "дражливі питання" сьогодення26 березня 2014 р. в Харкові проходитиме XXIV єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, зареєстрованої як УАПЦ (оновлена), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт єпархіії.

Обговорюючи стан церковного життя, учасники собору не зможуть обминути дражливих питань, з якими звертаються до священиків парафіяни. В єпархіальному центрі назвали ці питання:

1. Якою була реакція Вселенського Патріярхату на військові дії Росії проти давньої православної країни – і 2008 (Грузії), і 2014 (України) рр.?

2. Чому галицька частина УАПЦ не видала жодного офіційного документу з оцінкою протистояння на Майдані та російської військової аґресії?

3. Чим пояснити відсутність будь-якої реакції галицьких єпархій УАПЦ на заклик Харківсько-Полтавської єпархії до відновлення церковної єдности?

4. Як ставитися до Російської Православної Церкви з огляду на благословення нею окупацїі Криму та заохочення дальшого розширення аґресії Росії – як до ворогів чи братів по вірі?

5. Чи довго ще чекати від Українських Православних Церков у діяспорі реальних дій для підтримки Харківсько-Полтавської єпархії перед обличчям військової загрози?

Нагадаємо, що Харківсько-Полтавської єпархія УАПЦ, зареєстрована як УАПЦ(оновлена), є однією з частин розділеного українського православ’я. Єпархію очолює архієпископ Ігор (Ісіченко).

Теги: