УАПЦ вшанувала у Львові пам’ять свого першого митрополита Василія Липківського20 березня львівська громада УАПЦ вшанувала пам’ять першого митрополита УАПЦ Василія Липківського у день 150-ї річниці від дня його народження у стінах старовинного Успенського храму. На захід прибули представники із усіх 24-х парафій УАПЦ у м. Львові, повідомляє Юрій Федів порталу "Релігія в Україні".

Захід розпочався соборним молебнем за мир і спокій в України. Молитву до Всевишнього за мир прочитав митрополит Львівський Макарій.

«...Українська земля зрошена кровю, кровю мучеників за Україну, кровю за віру. Найжахливішим у новітній історії України є 1930-ті роки. Це є найтрагічніші роки для УАПЦ. Весь єпископат, а це більше 30 єпископів, архиєпископів та митрополитів, декілька тисяч священиків та десятки тисяч вірних – весь цвіт українців, свідомих православних християн залишили світ мученицькою смертю. Сьогодні ми вшановуємо 150-ту річницю з дня народження Митрополита Василя Липківського – першого митрополита УАПЦ, саме як філосова, церковного і громадського діяча. Адже завдяки цій людині, яка зуміла об’єднати мільйони українців, тисячі інтелектуального, культурного бомонду України ми відчули духовну незалежність, виражену в Українській автокефальній православній церкві» - зазначив у своєму слові митропорлит Макарій.


УАПЦ вшанувала у Львові пам’ять свого першого митрополита Василія ЛипківськогоУ своєму слові настоятель Успенської церкви м. Львова о. Ігор Бурмило зазначив роль митрополита Василія у розбудові свідомості українського населення, зосередив увагу на простоті та харизмі митрополита. Також було проаналізовано шлях до виходу із ізоляції українського православного руху протягом XVII-XX cтоліть.


Голова Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного УАПЦ Володимир Харко присвятив свою доповідь проповідницькому таланту митрополита. Велику увагу у доповіді було присвячено і ролі Тараса Шевченка у працях владики Василія: «Згадуючи заповіти великого кобзаря Тараса Шевченка, митрополит заповідав від себе: потрібно не тільки молитися за рідну Церкву..., але і щиро працювати на її користь, захищати її від ворогів, благовістити про неї своєму народові, і цим не тільки свою душу, а й душу і життя свого народу спасати».

На заході декламували поезію, присвячену владиці Василію, музичною стороною вечір пам’яті супроводжував хор Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного. 

Теги: