Уряд скасував пільги на газ та опалення для релігійних організаційУряд ухвалив рішення про скасування низки пільг на природний газ та теплову енергію, в тому числі і для релігійних організацій. Про це зазначено у постанові Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 81, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Зокрема, скасовано пільги релігійним організаціям, що передбачалися постановою Кабміну України від 27.12.2001 року № 1729 «Про забезпечення споживачів природним газом» та постановою Кабміну України від 30.12.2013 року № 951 «Про зниження ціни на природний газ».

Крім цього, втратили чинність постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 року № 989 «Про ціни на природний газ для потреб релігійних організацій» та постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 року № 1199 «Про тарифи на теплову енергію, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для потреб релігійних організацій та національних творчих спілок і їх регіональних осередків та ціни на природний газ, що використовується для виробництва та надання релігійним організаціям та національним творчим спілкам і їх регіональним осередкам послуг з опалення і постачання гарячої води».

Якщо у І кварталі 2014 року для релігійних організацій ціна на природний газ становила 1309,20 гривні за 1000 куб. метрів (з урахуванням ПДВ та зборів), то тепер можна очікувати підвищення ціни щонайменше в 3 рази – до рівня промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

Кабмін також установив з 1 травня 2014 року роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення. Вони диференційовані залежно від річного обсягу та видів споживання.

Встановлені такі граничні рівні цін на природний газ для населення за умови, що обсяг споживання природного газу протягом року:
  • не перевищує 2500 куб. метрів — 1197 гривень за 1 тис. куб. метрів;
  • не перевищує 6000 куб. метрів — 1965 гривень за 1 тис. куб. метрів;
  • перевищує 6000 куб. метрів — 4011 гривень за 1 тис. куб. метрів;
При цьому, за розрахунками Уряду, підвищення ціни на природний газ для населення складає 56 %, виходячи з середньозваженої ціни по усіх групах споживачів.

“В сьогоднiшнiх умовах ми зобов’язанi підняти тарифи на енергоносiї, щоб не збанкротувала країна, щоб привести у відповідність навіть не до економічного обґрунтованого рiвня, а хоча б до рівня Росiї, – зазначив прем’єр Арсеній Яценюк 27 березня у парламенті, представляючи антикризові податкові поправки Кабміну.

За його словами, підвищення тарифів буде поетапним і триватиме до 2018 року. Водночас підвищення тарифів для населення буде супроводжуватися впровадженням нової системи соціальної підтримки, яка охопить до 30% громадян. “Кожна малозабезпечена сiм’я буде додатково отримувати до 500 гривень на оплату”, – зазначив глава Уряду.

Раніше повідомлялось, що і сам Кабінет Міністрів України переходить на режим жорсткої економії, скоротивши власні витрати та штат, відмовившись від чартерних перельотів та великого автопарку урядових авто. Непопулярні реформи та підняття тарифів були серед умов МВФ для надання кредиту Україні.

Теги: