В УГКЦ утворено Харківський екзархат2 квітня у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск, взявши до уваги рішення Синоду эпископів УГКЦ про поділ Донецько-Харківського екзархату УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом эпископів на єпископа та призначення на екзарха Харківського отця Василя Тучапця, дотеперішнього ігумена монастиря Святого Василія Великого в Києві та провінційного вікарія, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Київської архиєпархії УГКЦ.

Новому єпископу надано титулярний осідок Чентуріонес. Про дату і місце проведення єпископської хіротонії буде повідомлено згодом.

Харківський верховноархиєпископський екзархат утворений шляхом виокремлення його з дотеперішнього Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Він охоплює територію Харківської, Сумської та Полтавської областей, з осідком у Харкові. До Донецького екзархату тепер належать Донецька, Запорізька, Дніпропетровська і Луганська області. Екзархом Донецьким є владика Степан (Меньок).

Отець Василь Володимир Тучапець народився 29 вересня 1967 року в м. Яворові на Львівщині. До монастиря отців василіан вступив 10 листопада 1986 року. Довічні обіти склав 29 грудня 1996 року. Навчався в Івано-Франківській теологічній академії та Папському богословському відділі (Варшава). Має науковий ступінь ліценціата патрології. Таїнство священства прийняв 12 липня 1997 року в катедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську [святитель владика Софрон (Дмитерко). Із 2005 року ігумен у Київському монастирі Святого Василія Великого. Із 2009 року синкел у справах монашества Київської архиєпархії УГКЦ. Із 2012 року протоконсультор Провінції Найсвятішого Спасителя ЧСВВ в Україні.

Теги: