Римо-католики, греко-католики та вірмени провели у Львові спільну екуменічну ходуУ Чернівцях незадовго до кінця Великого посту склалася традиція проводити Хресну дорогу вулицями міста. Цього року традиційна хода відбулась у неділю, 6 квітня. Духовенство та вірні римо-католики, греко-католики та вірмени пройшли разом, щоб дати свідоцтво своєї віри, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сatholic-media.org.

Хресна хода вулицями міста була трохи іншою ніж завжди. Усі вірні зібрались на центральній площі, на Буковинському майдані, аби молитись за державу, за героїв, які полягли, виборюючи краще життя для України.

Місце проведення Хресної дороги було обрано не випадково, саме на цьому місці у 1827 році був встановлений пам'ятник Хрест П'єта, але в 1924 році румунська влада замінила його на скульптурну композицію «Возз'єднання», пізніше у 1951 році тут було поставлено пам'ятник Леніну. З 1991 року це місце є вільним. На цьому місці планується відродити колишній пам'ятник П'єту на честь героїв Небесної сотні.

Спілкуючись з людьми, які прийшли на Хресну Дорогу, багато говорили, що така ідея спорудження пам'ятника є правильною та

На кожній з 14 стоянь Хресної дороги священики проголошували коротку проповідь, навчаючи через Євангеліє людей.

Під міською Ратушею було установлено хрест на місці, де у майбутньому встановлять пам'ятник П'єти. Наприкінці Хресної дороги відбувся Акт присвячення Львова Діві Марії. «Ми ввіряємо наше місто, нас самих пресвятій опіці Матері Божої та благаємо про її заступництво за нами та нашою державою», -- оголосили віруючі.

Теги: