Оргкомітет братства «За єдину Православну Церкву в Україні», очолюваний архімандритом УПЦ, піддав прокляттю Володимира Путіна, Віктора Януковича та всіх причетних до «запалення вогнища війни»Організаційний комітет Всеукраїнського православного Братства «За єдину Православну Церкву в Україні», який очолює архімандрит Віктор (Бедь), ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви (Московського Патріархату), президент Міжнародної академії богословських наук оприлюднив 4 травня Звернення братства з приводу останніх подій в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УУБА-КаУ.

"У світлі дні торжества Воскресіння Христового наша Батьківщина, український народ і увесь світ стали свідками того як політичне керівництво Російської Федерації на чолі із боговідступником Володимиром Путіним, нехтуючи святими Заповідями Божими і порушуючи норми міжнародного права та взяті на себе міжнародні зобов'язання щодо гарантування недоторканості державних кордонів та державного суверенітету України, фактично розгорнуло широкомасштабну неоголошену військову інтервенцію на теренах нашої Батьківщини, -- говориться у зверненні. -- Внаслідок людиноненависницької політики московських інтервентів породжено протистояння між народами України та Російської Федерації, в Україні пролито та проливається кров невинних людей, світ опинився на грані початку третьої світової війни".

Оргкомітет братства переконує, що "на сьогодні всі ми є свідками того, що політичне керівництво Російської Федерації відверто організовує, підтримує та забезпечує діяльність злочинних угрупувань в Україні, які здійснюють масові убивства та наругу по відношенню до мирних людей".

Звернення містить заклик до всіх співвітчизників виявляти взаємоповагу та взаємотерпимість, "бути готовими як один дати належний відсіч московським агресорам, інтервентам та терористам". Оргкомітет братства закликає світове співтовариство "у відповідності до міжнародних зобов'язань надати належну і невідкладну допомогу щодо гарантування державної незалежності та суверенітету України, за потреби і військову".


Від керівництва України оргкомітет вимагає вжити всіх передбачених законодавством заходів щодо наведення конституційного ладу та порядку в країні. Одночасно оргкомітет закликає владу України "максимально прискорити" процес щодо кінцевого підписання міжнародних документів з євроінтеграції та "невідкладно розпочати процес переговорів щодо приєднання України до складу Організації Північноатлантичного договору – НАТО".


Також оргкомітет братства звертається до всієї повноти Української Православної Церкви, вірних інших діючих в Україні Церков та релігійних організацій з проханням "щоденно молитись за відновлення миру, відвернення війни, зупинення та недопущення надалі кровопролиття і братовбивства на теренах нашої Батьківщини, та подолання московського агресора".


"Нехай Всекараюча рука Божа воздасть по заслугам всім тим, хто відійшов від Заповідей Божих, у дні святого торжества Воскресіння Господнього організував і спровокував пролиття невинної людської крові та розпочав процес братовбивства, московської військової агресії та інтервенції, розгулу диверсійно-сепаратистських і терористичних банд-формувань в Україні. Нехай імена боговідступників Володимира Путіна, Віктора Януковича, їх посібників, співорганізаторів, виконавців та всіх зрадників, які своїми діями запалили вогнище війни та братовбивства на святій українській землі, будуть прокляті у віках та знеславленні перед Господом Богом, і всіма народами світу", -- говориться у зверненні, яке підписав архімандрит Віктор (Бедь), голова оргкомітету братства.

Теги: