Папський теолог представить у Києві свою нову книгу «Віра і дія»У Київ приїде теолог з оточення Папи Римського Бенедикта ХVI, професор Понтифікального університету «Angelicum» в Римі о.Войчех Гертих. Подія відбудеться в рамках презентації його нової книги «Віра і дія» (Fides et actio), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сторінку події в соцмережі.

Програма лекцій:

23 травня, пʼятниця, НаУКМА: доповідь «Theology of History or Ethics within History?» та обговорення.
23 травня, пʼятниця, Книгарня «Є»: презентація книги «Віра і дія».
24 травня, субота, Інститут релігійних наук (вул.Якіра, 13): відкрита лекція на тему «Революція папи Франциска» та презентація книги.

Отець Войчех Гертих (нар. 1951 р.) – польський домініканець, член Генеральної Ради Домініканського Ордену, теолог Папського Дому, член Папського Комітету з Міжнародних Євхаристичних Конгресів. До домініканського новіціату вступив після завершення навчання на історичному факультеті Університету ім. Адама Міцкевича. В Папському Університеті св. Томи «Angelicum» в Римі захистив докторську дисертацію з моральної теології. Автор багатьох публікацій і книг, зокрема «В турботі про дух» (W trosce o ducha, 1998), «Іспит совісті моральної теології» (Rachunek sumienia teologii moralnej, 2004), «Як жити благодаттю. Плодовитість Бога у людських учинках» (Jak żyć łaską. Płodność Boża w czynach ludzkich, 2006), «Бог – джерело закону. Євангелія, Ізраїль, Природа, Іслам» (Bóg źródłem prawa. Ewangelia, Izrael, Natura, Islam, 2008).

У своїй новій книзі «Віра і дія» Войчех Гертих ставить читача віч-на-віч з питаннями сучасності, більшість з яких стосуються людини та її дій. Крізь усі тексти, з яких складається книга, тягнеться один мотив, який їх поєднує. Це ідея відповідального діяння в перспективі віри. Від перших до останніх сторінок книги відчувається віра автора в те, що християнство може сказати щось надзвичайно важливе для сучасної людини. Тексти вказують на різноманітні аспекти європейської культури і цивілізації в широкому розумінні, зокрема в її економічному й суспільному вимірі. Вони торкаються проблематики контакту культур Сходу і Заходу, морального сенсу історії в контексті «зіткнення цивілізацій», а також цінності хвороби й старості в суспільному житті. Всі аспекти людського життя включені тут в перспективу віри, яка надає їм нового, глибшого, а разом з тим і більш людського характеру. Виявляється, що саме віра може уздоровити й врятувати європейські культури.

Теги: