У Києві створено Центр соціально-гуманітарних досліджень «Традиціоналістична перспектива»У Києві в приміщенні Дослідної фундації ім. О.Ольжича пройшли збори Організаційного комітету «Центру соціально-гуманітарних досліджень “Традиціоналістична перспектива”». Ця нова для сучасної України установа базується на традиційних національно-християнських цінностях і ставить за мету відродження та популяризацію українського традиціоналістського світогляду в науковій, освітній та суспільній сферах сучасної України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на організаторів події.

Серед основних завдань ЦСГД «Традиціоналістична перспектива» визначено відродження традиційних християнських цінностей в Україні; розвиток світоглядних засад українського традиціоналізму, їх наукове, філософське та релігійно-богословське обгрунтування; розробка актуальних пропозицій політичного, економічного, гуманітарного та духовно-релігійного профілю на засадах традиціоналістичного світогляду; дослідження та розвиток світової спадщини філософів, богословів та науковців традиціоналістичного спрямування, ознайомлення з нею сучасної української громадськості; сприяння послідовному діалогу традиційних християнських Церков України з науковим та філософським середовищем на засадах традиціоналістичного світогляду та сприяння об’єднанню українського православія; проведення культурно-просвітницьких та наукових заходів, спрямованих на поширення світоглядних засад традиціоналізму; послідовний розвиток традиціоналістичного дискурсу в межах академичної науки; трансформація традиціоналізму в актуальну доктрину соціально-політичних та загально-національних змін, покликаних вивести Україну на якісно вищий рівень цивілізаційного розвитку.

Однією з активних форм діяльності ЦСГД «Традиціоналістична перспектива» буде постійно-діючий науковий семінар, присвячений розгляду актуальних проблем сучасності в оптиці традиціоналізму, у якому братимуть як наукові та громадські діячі, так і представники традиційних християнських Церков України.

Перше засідання семінару відбулось одразу після організаційних зборів і було присвячене річниці утворення в 1918 р. Української держави гетьмана Павла Скоропадського, де за основу ідеології було взято ідеї християнського консерватизму та традиціоналізму. Тому темою семінару стала «Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського та актуальність її спадщини в умовах сучасної кризи».

На семінарі були розглянуті різноманітні питання, зокрема ідеологічна криза в Україні та потреба повернення до традиційних релігійних цінностей і традиціоналізму – як основи справжньої української національної ідеї; традиційний християнський києвоцентризм та давньоруська доктрина «Київ – другий Єрусалим» як складові української національної ідеї в контексті об’єднання українського православія; потреба виведення правонаступництва сучасної України від Української держави П.Скоропадського, замість сучасного правонаступництва від більшовицької УРСР; питання щодо демаркації її кордонів (зокрема кордону з Російською Федерацією); українські етнічні землі, захоплені російськими більшовиками в 1920-рр. (Білгородщина, Стародубщина, Кубань, частина Курської, Воронезької та Ростовської областей, що входили до складу Української держави П.Скоропадського);
актуальність теми гетьманату в умовах загальнонаціональної кризи та колапсу республікансько-демократичної системи.

У першому засіданні оргкомітету та семінарі ЦСГД «Традиціоналістична перспектива» взяли участь Едуард Юрченко – викладач кафедри філософії Національного транспортного університету, співзасновник Українського традиціоналістського клубу; Сергій Шумило – голова Міжнародного центру гуманітарних ініціатив; Олександр Маслак – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Центру гуманітарної освіти НАН України; Петро Вознюк – кандидат політичних наук, старший науковий співробітник відділу стратегії Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, головний редактор альманаху «Молода нація», Олександр Алфьоров – кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України; Ігор Загребельний – представник Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова, аспірант кафедри філософії Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка; Олена Семеняка – співкоординатор Українського традиціоналістського клубу, аспірантка Національної академії «Києво-Могилянська Академія»; Андрій Топчій – історик, журналіст газети «Факти»; та інші.

Теги: