В УПЦ спростовують чутки про переховування в храмах сепаратистів як безпідставніВ єпархіях УПЦ (МП) протягом останніх днів спростовують чутки про переховування в храмах сепаратистів. Духовенство вважає таку інформацію провокаційною і безпідставною, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Православіє в Україні.

6 травня в авторстві кореспондента Олександра Моторного на каналі «1+1» у спецвипуску ТСН прозвучала інформація про те, що «сепаратисти закрили для віруючих Святогірську лавру (Донецька область - ред.) і влаштують в ній госпіталь. У святині будуть базуватися бойовики». Намісник лаври архієпископ Арсеній на це повідомив, що «Лавра живе своїм звичайним молитовно-трудовим життям. Ніякими бойовиками ми не захоплені і ніхто у нас не базується". Архієпископ порадив журналісту "сходити на сповідь для його духовної користі, тому що такі заяви в ЗМІ служать не до миру в нашій країні, а до подальшої дестабілізації".

7 травня Сумська єпархія УПЦ виступала з офіційною заявою з приводу звинувачень у переховуванні осіб, причетних до сепаратистської діяльності, а також зброї. У повідомленні говориться, що "керівництво Сумської єпархії Української Православної Церкви проводить послідовну лінію збереження миру і громадського спокою, збереження цілісності нашої держави України, духовної опіки віруючих незалежно від політичної приналежності, всілякої підтримки військовослужбовців, що перебувають в умовах польової дислокації". Також зазначається, що слідом за СБУ кафедральний собор перевіряла міліція: звинувачення проти єпархії не підтвердилися.

8 травня по ТК «Інтер» показали сюжет про те, що нібито в Свято-Троїцькому ставропігійному Корецькому жіночому монастирі УПЦ, що на Рівненщині, переховують «зелених чоловічків».

«У монастирі все спокійно. Ніяких чужих людей в обителі немає і не було. Але от у місті люди хвилюються після інформації, яку показали на Інтері», -- повідомила ігуменя обителі Рафаїла (Хільчук).

Вона розповіла, що 8 травня приїхала знімальна група Рівненського представництва «Інтеру» і хотіла зробити інтерв’ю з ігуменею. Матінка-ігуменя попросила сестру запитати, про що з нею хочуть переговорити журналісти, але ті не захотіли дати відповідь. Тож ігуменя Рафаїла відмовилася від спілкування. Відповідно, інформація, яка прозвучала в сюжеті про те, що «їх навіть не запитали, чому вони приїхали», не відповідає дійсності.

Чутки про те, що в обителі когось переховують, почали ширитись у місті давно, але сестри продовжували жити своїм монастирським життям, в тому числі підносячи молитву за мир у країні, зазначається у повідомленні.

Фото nsju.org

Теги: