УПЦ бере участь у виставці «Свою Україну любіть… за неї Господа моліть»23 травня 2014 року в рамках святкових заходів з відзначення 200-річчя з дня народження поета Тараса Шевченка у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкривається виставка «Свою Україну любіть… за неї Господа моліть», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У виставковому проекті беруть участь провідні музеї України: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний музей Тараса Шевченка, Національний художній музей України, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Український центр народної культури «Музей Івана Гончара», Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Музей «Православна Україна» Української Православної Церкви, а також Національна історична бібліотека України.

Мета цього виставкового проекту - показати любов Шевченка до України  крізь призму його діяльності, як митця, як дослідника історичної та мистецької спадщини свого народу та надати можливість відвідувачам більш глибоко перейнятися миттєвостями сучасності доби Шевченка.

В експозиції можна ознайомитися з матеріалами, що висвітлюють петербурзький період життя Кобзаря та народні джерела його творчості, а також дізнатися про історико-етнографічні подорожі Т.Г.Шевченка Україною в 1840-х рр.

На виставці буде представлено понад 200 музейних предметів, серед яких унікальні – оригінали офортів з серії «Живописна Україна» та акварелі Тараса Шевченка та рідко експоновані - портрет Тараса Шевченко роботи Олександра Архипенка. В окремих вітринах можна ознайомитися з виданнями, які ілюстрував Тарас Шевченко, з фондів Національної історичної бібліотеки України.

В експозиції представлені пам’ятки з шевченківської колекції митрополита Київського та всієї України Володимира та з зібрання Музею «Православна Україна» Української Православної Церкви.

Початок відкриття о 15.00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, корпус № 1.

Виставку можна відвідать з 24 травня щоденно з 9.00 до 18.00.

Теги: