В Криму потрощили храм УПЦ КП. Митрополит УПЦ (МП) вибачився за нападниківВ неділю, 1 червня, зранку в с. Перевальне у Криму до храму Покрова Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату, виламавши двері, вдерлася група озброєних козаків, які потрощили внутрішнє облаштування храму та зайняли його, не допустивши настоятеля до звершення служби. Секретар Предстоятеля УПЦ (МП) митррополит Олександр (Драбинко) засудив погром і вибачився за злочин "осіб, що вважають себе представниками Московського Патріархату", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП і Православіє в Україні.

Коли з’ясувати конфлікт прибув священик, погромники з лайкою напали на нього, розбили автомобіль. На захист священика виступили парафіяни, які також постраждали від побиття нападниками. Зокрема, побої отримала вагітна жінка та дочка отця Івана, хвора на церебральний параліч.

На всі звернення до російської поліції в Криму спочатку не було жодної відповіді, а через три години прибули поліцейські, які стали на сторону нападаючих. Як козаки, так і поліцейські пояснювали свої дії тим, що «Київський Патріархат веде антиросійську діяльність і таким не місце у російському Криму».

На звернення керуючого єпархією архієпископа Клімента російська влада Криму поки не відреагувала.

В місцевій єпархії УПЦ КП вважають, що напад на Покровський храм у с. Перевальне є спланованою акцією, оскільки у суботу, 31 травня, ввечері, до священика Івана Катькала додому приїздив священик Московського Патріархату і вимагав добровільно «звільнити» храм, заявивши: «Це твої останні дні в Криму».

Також за останні дні у Криму безслідно зникли три активісти української громади. Всі ці події викликали занепокоєння і побоювання Кримської єпархії УПЦ КП щодо подібних погромів та захоплень й в інших кримських храмах УПЦ КП.

Прес-центр Київської Патріархії висловив "рішучий протест проти насильницьких дій, вчинених проти храму, духовенства і віруючих Київського Патріархату в с. Перевальне, АР Крим" і вимагає  від російської влади в Криму "покласти край утискам православних українських віруючих, а відповідальних осіб з числа нападників та поліцейських, які їм сприяють, притягнути до відповідальності".

В Криму потрощили храм УПЦ КП. Митрополит УПЦ (МП) вибачився за нападників"Також висловлюємо протест проти тиску на громади Київського Патріархату з боку духовенства Московського Патріархату, -- говориться у повідомлення прес-центру УПЦ КП. -- Враховуючи, що Кримська єпархія знаходиться у складі УПЦ Московського Патріархату, очікуємо, що керівництво цієї Церкви засудить такі дії своїх представників і вживатиме заходів для недопущення повторення подібного у майбутньому".

Архієпископ Кримський і Сімферопольський Климент оприлюднив заяву, в якому вимагає від кримської влади зупинити дискримінацію УПЦ КП стосовно й інших храмів єпархії.

"Завдяки зусиллям Державної Ради Республіки Крим кафедральний собор УПЦ Київського Патріархату в м. Сімферополі опинився під загрозою закриття, -- зазначає він у заяві. -- Нещодавно цей орган ухвалив рішення підняти орендну плату за приміщення, в яких розташований наш головний кримський храм, у 600 тисяч разів! І це в умовах, коли значна частина економічно активних парафіян змушена була останнім часом залишити Крим, а ставки оренди для інших православних конфесій не змінюються. Всі наші спроби зустрітися з кримської владою для обговорення найпекучіших проблем віруючих Київського Патріархату наштовхнулися на глуху стіну небажання владоможців. Розглядаємо такі дії влади як неприховане прагнення знищити УПЦ Київського Патріархату в Криму,  грубе попрання прав православних та української громади Кримського півострова! Вимагаємо від влади Криму та Російської Федерації негайно припинити всі види репресій та дискримінації нашої Церкви в Криму, гарантувати реалізацію наших законних прав на свободу віросповідання, розслідувати злочини вчинені проти віруючих та притягнути винних до відповідальності! Звертаємось до ООН, ОБСЄ, Ради Європи, України з переконливим проханням не допустити знищення нашої Церкви в Криму, захистити віруючих від свавілля та переслідувань!"

Митрополит Переяслав-Хмельницький та Вишневський Олександр (Драбинко), вікарій Київської митрополії УПЦ (МП), секретар Предстоятеля УПЦ відреагував на резонансні події. На своїй сторінці у Фейсбуці він охарактиризував їх як такі, що "потенційно здатні зруйнувати міжконфесійний мир в Україні".

Він вважає, що "усі, хто брав участь у цій ганебній акції, є злочинцями як з точки зору світського закону, так і з точки зору християнської етики та церковного права" і нагадує, що в посланні Предстоятелів Помісних Православних Церков, яке було прийнято на Фанарі у березні 2014 року (пункті 3 , що стосується ситуації в Україні), було однозначно засуджено загрози "насильницького зхвату святих монастирів і храмів", а також висловлена надія про повернення "Наших Братів, що знаходяться сьогодні поза Церковним спілкуванням".

Також владика Олександр нагадав, що блаженніший митрополит Володимир завжди наголошував, що рана церковного розділення може бути улікована виключно шляхом діалогу любові, без насильства та примусу. "Таким чином, особи, які вчинили напад на храм УПЦ КП, свідомо зневажили позицію Предстоятеля Української Православної Церкви та порушили його волю, -- резюмує митрополит Олександр.

"Розглянувши дії нападників у контексті актуальної конфесійної ситуації, -- продовжує він, -- маємо зазначити, що вони мають усі характерні риси політичної провокації, метою якої є порушення крихкого міжконфесійного миру в нашій країні".

Митрополит звернувся до "братів у Христі, з якими ми сьогодні не маємо молитовного та євхаристійного спілкування": "я щиро прошу вибачення за вчинений особами, що вважають себе представниками Московського Патріархату, злочин та прошу їх виявити мудрість, утримавшись від взаємних насильницьких дій стосовно Української Православної Церкви".

Теги: