"Карітас України" разом з благодійниками з Канади надав 280 візків для українських інвалідівМинулого року в "Карітасі України", який діє за підтримки УГКЦ, стартував пілотний проект «Візки для людей з особливими потребами». На сьогоднішній день 280 малозабезпечених осіб отримали у безоплатне використання спеціальні візки, які виготовлені з високоякісних матеріалів та за складною конструкцією для зручності у використанні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на "Карітас Україна".

Ініціатором і донором благодійної ініціативи виступив Канадський фонд інвалідних візків (The Canadian Wheelchair Foundation, Канада). Канадський фонд забезпечив придбання інвалідних візків, а Дрогобицький Карітас зайнявся доставкою, розмитненням і наданням складського приміщення для зберігання благодійної допомоги. Візки розповсюджуються в різних частинах України.

Цьому передував збір інформації щодо індивідуальних потреб  малозабезпечених  людей з обмеженими можливостями, що дало змогу оцінити не лише необхідність забезпеченням інвалідів візками, а й з’ясувати ряд інших проблем, з вирішенням яких працівники Карітасу можуть допомогти.

«Наче банальна річ – 280 інвалідних візків. Але нині наша держава майже не забезпечує потребуючих візками. І тисячі людей (а в Україні 15% від загальної кількості населення України – неповносправні особи) опиняються відрізаними від суспільства. З певних причин та проблем із здоров’ям вони не можуть пересуватися самостійно, вони не мають права на роботу, освіту, творчу самореалізацію, участь в житті місцевих громад, відвідування публічних місць», - зауважила відповідальна за виконання проекту  Людмила Сухарєва.


Цієї осені планується продовження і розширення такої ініціативи – благодійники з Канади мають намір закупити і доставити інвалідні візки потребуючим людям в Одесі, Києві, на Волині.

Теги: