23 липня глава УПЦ Київського Патріархату Патріарх Філарет очолив чин освячення академічного храму на честь святителя Миколая, архієпископа Мир-Лікійських, Чудотворця при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Патріарху співслужиди настоятель храму протоієрей Петро Ладвинтович, Благочинний Київської єпархії протоієрей Василій Чупровський, настоятель храму Різдва Христового на Поштовій площі столиці протоієрей Миколай Салабай.

Під час архієрейського освячення академічного храму співав хор студентів Київської Православної Богословської Академії. Під час богослужіння лунав передзвін з унікальної пересувної дзвінниці-корельйону у виконанні кандидата мистецтвознавства Ірини Рябчун.

Новий храм на території КПІ збудований за православною традицію, але з благословення Патріарха Філарета стане міжконфесійним. Тут крім представників Української Православної Церкви Київського Патріархату почергово зможуть молитися представники інших традиційних християнських конфесій та православних юрисдикцій. На думку Предстоятеля Київського Патріархату, такий храм сприятиме єднанню студентів незалежно від віросповідання і єднанню православних церков в Україні, а один з найбільших університетів країни може стати платформою для цього.

Ректор Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Михайло Згуровський підніс Предстоятелю УПЦ КП букет білих троянд та подякував за візит. За словами ректора, новий університетський храм, хоч і збудовани на іншому місці, та є спадкоємцем старого університетського храму.

Під час освячення храму були присутні представники Української Православної Церкви (Московського Патріархату), Української Греко-Католицької Церкви та Римсько-Католицької Церкви в Україні.

За богослужінням також молилися екс-президент України Леонід Кучма, ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський, благодійник будівництва храму і член наглядової ради НТУУ "КПІ" Станіслав Довгий, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губернський, депутат Микола Томенко, льотчик-космонавт Леонід Каденюк, академік Василь Кремінь, депутат Володимир Бондаренко, поет Іван Драч, професорсько-викладацький склад КПІ, дипломати, громадські діячі, діячі культури та техніки, студенти.

Патріарх Філарет відзначив благодійників будівництва Михайла Згуровського та Станіслава Довгого церковними орденами.

За рішенням студентів та професорів НТУУ "КПІ" новий храм буде присвячений героям загиблим за Незалежність України. Поруч з храмом буде встановлено та освячено хрест на честь борців за волю України. Новозбудований академічний храм є роботою молодого архітектора Марії Пархоменко, мистецьким консультантом будівництва храму та іконостасу став професор КПБА Дмитро Степовик.

З моменту заснування у Києві Політехнічного інституту на його території існував університетський православний храм. Його було закладено у 1885 році, а на весні 1887 року освячено. Та у 1935 році він був знищений радянською міською владою.

Теги: