У понеділок, 28 липня, у мечеті оновленого Ісламського культурного центру Києва зберуться понад 2000 вірян, щоби разом здійснити святкову молитву та взяти участь в інших заходах із нагоди свята закінчення посту в місяць Рамадан — Ід аль-Фітр. Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов привітав мусульман України із завершенням священного для мусульман місяця, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іslam.in.ua.

«Сердечно вітаю вас із завершенням священного місяця Рамадан. Бажаю всім мусульманам України міцного здоров’я, щастя, добробуту і здобутків на праведному шляху. Нехай в ці священні для кожного мусульманина дні ваші серця наповняться спокоєм та щирою й непохитною вірою у Всевишнього», — побажав послідовникам ісламу Олександр Турчинов.

Як повідомляє Духовного управління мусульман України «Умма», цього року Ураза-байрам в мечеті ІКЦ святкуватиме громада кримських татар і багато переселенців із Донбасу. По молитві розпочнеться святкова програма для дітей, із батутами, подарунками, солодкою ватою та міні-концертом. За словами організаторів, серед почесних гостей будуть дипломати мусульманських країн.

У мечеті вже розпочався збір коштів для малозабезпечених мусульман. Така соціальна допомога нужденним називається закят аль-фітр (садакат аль-фітр) і її треба виплатити до початку святкової молитви — як у сам день свята, так і напередодні, протягом останніх днів священного місяця.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов відзначив, що піст цього року видався для мусульман України особливо складним: "Наша країна і ми, її вірні сини, переживаємо часи важких випробувань. Але пам'ятайте, кому Всевишній Аллах бажає кращого, того він піддає випробуванням. Кожен отримує випробування згідно з рівнем його віри, а найбільші труднощі випали на долю пророків та посланників Божих".

Теги: