Священиків УПЦ Київського Патріархату і Римсько-Католицької Церкви в Україні, захоплених донецькими терористами, вдалося визволити з полону. Зараз вони перебувають у безпечному місці, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП і Сatholic-media.org.

Клірика Донецької єпархії УПЦ КП священика Юрія Іванова, захопленого донецькими терористами, вдалося визволити з полону. Нині він перебуває у безпечному місці. Про це повідомив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

«Слава Богу! За повідомленням з Донбасу священик УПЦ КП Юрій Іванов, раніше викрадений у Донецьку, зараз вільний і у безпечному місці», - написав владика Євстратій на своїй Фейсбук-сторінці.

Священика Юрія Іванова терористи викрали 8 липня неподалік від будинку, де він мешкав. Він служив у церкві Покрова Пресвятої Богородиці в Петровському районі Донецька. Перед викраденням до нього навідувалися сепаратисти і вимагали, щоб він від свого імені викликав архиєпископа Донецького і Маріупольського Сергія, очевидно,  з метою подальшого викрадення.

Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ єпископ Станіслав Широкорадюк також розповів про ситуацію католиків на сході, зокрема про викрадення о. Віктора Вонсовича.

«Зараз вже полюють на католицьких священиків», - заявив єпископ. За його словами, відбувається багато провокацій, духовенство робить все, щоб рятувати людей.

Католицький священик Віктор Вонсович, настоятель парафії Пресвятого Серця Ісуса Христа у Горлівці на Донеччині і донецький декан, був затриманий 15 липня. Його звільнили лише 25 липня. Бойовики попередили о. Віктора Вонсовича: якщо він повернеться у Горлівку, буде розстріляний.

Нагадаємо, що духовенство, яке не належить до Московського Патріархату, зазнає гонінь на території самопроголошених республік ДНР і ЛНР.

Фото wikipedia.org

Теги: