З 18 по 20 вересня 2014 в Аушвіці-Кракові (Польща) відбудеться IV Міжнародний конгрес «Молодь Європи за світ без насильства», організований Спільною Святого Егідія -- міжнародним католицьким молодіжним об’єднанням. У конгресі візьмуть участь 1000 молодих людей з Грузії, Італії, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Угорщини, України, Чехії. З України очікується 200 учасників з Києва, Львова, Івано-Франківська, Дніпропетровська та Хмельницького, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на організаторів.


Конгрес в Аушвіці-Біркенау став результатом широкої підготовчої роботи в школах та університетах  країн-учасників під час навчального/академічного року 2013/2014. Завдяки циклам лекцій, семінарів поглибленого вивчення, зустрічей зі свідками, показам фільмів в етапах підготовчого процесу участь взяли близько 30000 молодих людей (серед яких 6000 в Україні), школярів та студентів старших шкіл та провідних університетів численних міст, серед яких Братислава, Брно, Будапешт, Бухарест, Варшава, Дьйор, Івано-Франківськ, Київ, Красноярськ, Львів, Москва, Печ, Прага, Рим, Санкт-Петербург, Сату-Маре, Хмельницьких, Щецин.

Програма IV Міжнародного конгресу передбачає виступ деяких свідків геноцидів, вчинених нацистами проти єврейського населення та проти ромів під час Другої світової війни, які виступатимуть перед молоддю на двох асамблеях в Кракові в четвер 18 вересня:

- Ріта Прігморе (Rita Prigmore), жінка-сінті з Вюрцбурга (Німеччина), жертва медичних нацистських дослідів;

- Мордехай Пелед (Mordechai Peled), єврей румунського походження, який зміг вижити у концтаборі Аушвіц-Біркенау.

В п’ятницю, 19 вересня, після відвідування музею концтабору Аушвіц, молоді люди стануть учасниками меморіальної церемонії в концтаборі Аушвіц-Біркенау, де, після мовчазної ходи, покладуть вінки з квітами до меморіального монументу жертв табору та проголосять, різними мовами, заклик за світ без насильства.

У 2008, 2010 та 2012 роках відбулися попередні конгреси, в яких взяли участь тисячі молодих людей з Центрально-Східної Європи. Пам'ять про жах Другої світової війни, пекло Шоа та Порраймос (винищення ромів та сінті) стали тим ґрунтом, що дозволив протистояти проявам антисемітизму, антициганізму, ксенофобії та расизму, які ще досі поширені в європейських суспільствах.

Спільнота Святого Егідія вже щонайменше 15 років веде справу сенсибілізації та виховання молоді Центрально-Східної Європи, організовуючи зустрічі, цикли семінарів та лекцій у школах та університетах, відкриті заходи, на тему антисемітизму, антициганізму, расової дискримінації, з метою сприяння культурі мирного життя разом людей різних національностей.

Теги: