Триває всеукраїнський конкурс есеїв "Поборник душевного миру" до 220-річчя з дня смерті Григорія СковородиНаціональний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди спільно з Національною спілкою письменників України ініціює проведення конкурсу есеїв “Поборник душевного миру”. 220 років тому 9 листопада (22 жовтня за старим стилем) Григорій Сковорода, досягнувши високого рівня душевного миру, відійшов у вічність, залишивши відому автоепітафію “Світ ловив мене, але не спіймав”, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У своїй мандрівці за щастям філософ веде «дружескій разговор о душевном мирѣ», називає умиротворену людську душу “Божим садом”, радить досягати найблаженнішої самодостатності. У листі до свого друга Григорій Сковорода писав: “я бачу особливу й найбільшу до мене ласку – любов Бога – в тому, що Він мене частенько кидає в такі бурі, щоб я не спав. Після пережитих випробувань я невдовзі геть розтрощу диявола з його слугами не залізом, а зброєю мудрості, невинності, чистоти й терпіння".

Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди спільно з Національною спілкою письменників України пропонують осмислити ключові питання сьогодення:

    Україна, яку творимо ми
     Моральний вибір людини ХХІ сторіччя
    Творчість як спосіб досягнення миру сердечного
    Чи можлива “книжечка, способствующая душевному миру” в сучасній українській літературі?

Найкращі есеї будуть надруковані, а переможці отримають пам'ятні подарунки.

Твори українською мовою розміром до 12 сторінок бажано надсилати до 9 жовтня за адресою е-mail: skovoroda.m@gmail.com або поштою: 62241, Харківська обл., Золочівський р-н, с. Сковородинівка, вул. Приозерна, 3.

Визначення переможців — 9 листопада 2014 року.

Склад журі:

    Леонід Ушкалов - доктор філологічних наук, професор Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди;
    Тетяна Трофименко - кандидат філологічних наук, заступник директора КЗК "Харківський літературний музей", літературний критик;
    Олена Рибка - заступник директора ОКЗ "Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди".

Теги: