Президент України заснував орден Героїв Небесної сотні у вигляді хрестаПрезидент України заснував орден Героїв Небесної сотні. Орден має форму хреста, у центрі котрого – зображення небесного воїна, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на І-pro.kiev.ua.


Відповідний указ опублікований на сайті президента. "Орден Героїв Небесної сотні встановлено для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інших подій, пов’язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України", - говориться в указі.

Нагородження орденом Героїв Небесної сотні провадиться указом президента України і може бути проведено посмертно. Крім того орденом Героїв Небесної сотні можуть бути нагороджені не тільки громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства.

Нагороджений орденом Героїв Небесної Сотні іменується лицарем ордена Героїв Небесної Сотні.

Девіз ордена Героїв Небесної Сотні: "Свобода та Гідність".

Знак ордена виготовляється зі срібла і має форму прямого рівностороннього хреста. Хрест покритий напівпрозорою блакитною емаллю, зі срібною облямівкою по периметру. У центрі хреста – зображення небесного воїна в обладунках з мечем та щитом, які нагадують саморобні предмети спорядження учасників Революції гідності. На зворотному боці знаку ордена розміщений напис "Свобода та Гідність" та вигравіруваний номер знаку.

З Указом Президента можна ознайомитись тут.

Теги: