12 листопада у конференц-залі Національного університету імені Тараса Шевченка буде проходити міжнародна конференція на тему «Ісмаїл Гаспринський — видатний син Кримськотатарського народу», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іslam.in.ua.

Організаторами заходу виступають ГО «Земляцтво кримських татар у м. Києві» та Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України за сприяння Посольства Туреччини в Україні й Турецького міжнародного агентства співробітництва та розвитку (TİKA).

Як повідомляє прес-служба Земляцтва, програма конференції передбачає розкрити такі теми, як політична діяльность Ісмаїла Гаспринського, його внесок у розвиток освіти мусульманських народів, перше періодичне видання мусульман царської Росії «Терджиман (Перекладач)» тощо.

До виступів на конференцію запрошено провідних учених з України і Туреччини. У рамках заходу також заплановано перегляд документального фільму про Ісмаїла Гаспринського. Серед запрошених гостей уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, міністр освіти України Сергій Квіт та багато інших відомих міжнародних політичних діячів.

У 2014 виповнилося 100 років зі дня смерті Ісмаїла Гаспринського — найвидатнішого кримськотатарського культурного та громадського діяча, тюркського філософа, просвітителя, письменника та видавця. ЮНЕСКО оголосила 2014 роком пам'яті Ісмаїла Гаспринського.

Теги: