Духовенство взяло участь у презентації книги "Геноцид в Україні 1932-1933 років за матеріалами кримінальних справ"20 листопада глава УПЦ КП Патріарх Філарет на запрошення голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка відвідав круглий стіл "Геноцид в Україні 1932-1933 років", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Патріарх оглянув виставку нещодавно розсекречених документів та матеріалів щодо штучного Голодомору в Україні 1932-1933 років із архівів СБУ. Також Предсоятель Київського Патріархату взяв участь у презентації книги "Геноцид в Україні 1932-1933 років за матеріалами кримінальних справ".

У своєму слові до учасників круглого столу Патріарх Філарет сказав, що Церква визнає Голодомор в Україні, як геноцид, як свідомий злочин проти людства, і закликав істориків та громадськість досліджувати факти Голодомору, аби це зло не повторилося знову в Україні, а вірян молитися за жерт цієї трагедії.

У роботі круглого столу також взяли участь: голова Служби безаеки України Валенетин Наливайченко, директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, директор Галузевого архіву СБУ Ігор Кулик, юристи, історики, дослідники і свідки Голодомору, слідчі СБУ, які розслідували кримінальну справу щодо Геноциду українського народу.

Супроводжував Патріарха Філарета керуючий справами Київської Патріархії єпископ Вишгородський Агапіт.

Теги: