Екс-глава УГКЦ визначив головні месиджі митрополита Андрея ШептицькогоАрхієпископ-емерит Любомир (Гузар), колишній глава УГКЦ, виділив два найголовніші посили митрополита Андеря Шептицького до сьогоднішніх українців, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Я б виділив два аспекти. Перше – те, що стосується об’єднання Церков, щоб сповнити Божу волю. У цьому напрямку Андрей Шептицький багато зробив і написав. Друге – державні чесноти: справедливість, правда. Митрополит звертав велику увагу на те, що ми сьогодні називаємо загальним добром. Але основною залишається його релігійна наука. Він залишив нам багато послань, які актуальні й сьогодні. Коли кудись навідувався, багато говорив про правди віри, що жити треба по-християнськи», – сказав блаженніший Любомир в інтерв’ю Департаменту інформації УГКЦ.

Також архієпископ відзначив, що митрополит Шептицький був свідомим українцем і звертав велику увагу, щоб українці плекали питому їм східну традицію християнства, оскільки був період, коли ми почали себе губити… «Однією з причин цього було показати, що католицизм пов’язаний не з певною культурою, головно римською: латинською мовою, латинськими традиціями. А будь-яка культура може бути домом, в якому існуватиме християнство. Вважаю, що це, мабуть, найважливіше досягнення митрополита», – додав Любомир

Він також висловив надію, що в Рік Шептицького, оголошений в УГКЦ, «ми не тільки будемо старатися пізнати думку митрополита, історію, досягнення, а й намагатимемося це здійснювати, – здійснювати ті правди, які були в його житті та навчанні, у сьогоднішніх обставинах у нашому особистому, сімейному, громадському та державному житті».

Теги: