Глава Департаменту у справах релігій: «Ми вступили у дуже активну і плідну комунікативну діяльність з УПЦ»Як складаються відносини між Департаментом у справах національностей і релігій Міністерства культури України та Українською Православною Церквою (Московського Патріархату) у короткому інтерв’ю розповів «Православію в Україні» новий директор Департаменту Андрій Юраш, повідомляє "Релігія в Україні".

"Я вважаю, що ми вступили у дуже активну і плідну комунікативну діяльність з Українською Православною Церквою, -- сказав Андрій Юраш. -- Зокрема ми направили три листи, на один із яких отримали відповідь буквально вчора — стосовно благословення митрополитом Іоаннікієм глави так званої Луганської самопроголошеної республіки Плотніцкого. Ми дуже вдячні Керуючому справами УПЦ митрополитові Антонію за такий рівень розуміння і співпраці: нас почули і відповіли не формально, не в якості відписки, а по суті і відверто. Коли ми починаємо говорити відверто, можемо розраховувати на те, що будь-які питання обов’язково знайдуть точки дотику і розуміння".

Відповідаючи на запитання, що він, Андрій Юраш, "є вірянином однієї з конфесій" і "чи не впливатиме це на те, що певні питання в релігійному житті України вирішуватимуться на користь саме цієї конфесії", глава департаменту Мінкультури відповів: "Якщо ми задекларували рух в Європу, то питання особистих конфесійних чи світоглядних переконань стояти в принципі не може. Ніякі релігійні уподобання не можуть відображатися на діяльності і справах того підрозділу, який тобі на даний момент доручили очолити.  питання суспільні, державні і лише вони можуть диктувати необхідність конкретних дій та кроків".

Нагадаємо, що 26 листопада Міністерство культури України організувало перше засідання робочої групи з питань врегулювання актуальних міжцерковних конфліктів. До складу робочої групи увійшли: на той час заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей (виконуючий обов’язки директора) Андрій Юраш, начальник Відділу експертно-аналітичної роботи та зв'язків з релігійними організаціями Михайло Подюк, завідуючий Відділом з питань етнонаціональної політики, релігій та закордонних українців Секретаріату Кабінету міністрів Юрій Решетніков, представники УПЦ (МП) та УПЦ КП. У ході першого засідання сторони обмінялись думками та поглядами на конфлікти, які останнім часом мають місце, зокрема — захоплення храмів.

Теги: