Наприкінці листопада за запрошенням кафедри Близького Сходу представники Київського Ісламського культурного центру відвідали Інститут філології Національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Саме в цьому навчальному закладі студенти вивчають не лише арабську, гінді, перську, турецьку та кримськотатарську мови, але й ознайомлюються з філософськими течіями, релігіями, культурою цих народів, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іslam.in.ua.

Представник Київського ісламського культурного центру Тарік Сархан, завідувач відділу зі зв’язків з громадськістю Всеукраїнської Асоціації «Альраід» Олег Гузік, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов обговорили тему релігії, зокрема ісламу.

Тетяна Маленька, завідувач кафедри Близького Сходу Інституту зауважила, що іслам нині досить популярна тема і крос-культурні зустрічі християн та мусульман мають відбуватися, «…адже це розвиває нас, об’єднує та демонструє, що ми європейці, які поважають віросповідання один одного та розуміють, що ми єдинодумці, які віримо в єдиного Бога».

Як зазначив на зустрічі релігієзнавець Саід Ісмагілов, дослідження ісламу в Україні знаходиться на початковому етапі. «Досі немає шкіл, напрацювань. Після депортації кримських татар у 1944 році офіційно вважалося, що мусульман немає на теренах України. Але це було не так. Мусульмани приїжджали на роботу в Київ, Харків, Луганськ, міста Донбасу. Азіатці їхали та їдуть на Україну, адже для них це — Європа. Нині спостерігаємо просування ісламу на західну Україну. Це повільна тенденція, яка активізувалася через війну на Донбасі та анексію Криму. Варто зауважити, що релігійні процеси в Україні відбуваються повільно, але вони активніші, ніж в Росії, де жорстока диктатура. В Україні до мусульман ставляться м’яко, толерантно, що ще раз підтверджує європейськість та високі моральні цінності нації». — пояснив муфтій.

Тарік Сархан розповів студентам про ісламські свята. Він вже 20 років живе в Україні, тому про особливості міжрелігійних взаємин знає насамперед з власного досвіду.

«Іслам визнає індивідуалізм людини» — наполіг Пан Тарік. «Мусульмани відзначають свята в рамках тої країни, де знаходяться, не суперечачи проти релігії ісламу. Ми, мусульмани, можемо вітати єдинодумців — представників інших віросповідань з їхніми святами, але зважаючи на канон нашої релігії. Тобто словесне привітання „зі святом“ не є порушенням, а от, коли б ми привітали християн з Паскою як „Христос Воскрес“, то це б було неприйнятним з погляду ісламу», — розповів Тарік Сархан.

Під час зустрічі студенти ставили запитання запрошеним гостям, які залюбки відповідали та закликали досліджувати іслам з точки зору мови, рецепції, доцільного трактування ісламських концептів тощо.

Теги: