18 грудня в Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9, корп. 9, 10) відкрилася виставка, присвячена князям Острозьким та 500-річчю перемоги під Оршею. На виставці будуть представлені стародруки, артефакти та шляхетське вбрання (реконструкція) з музейної та приватних колекцій, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на І-pro.kiev.ua.

Під час відкриття виставки відбулася презентація від видавництва «Балтія-друк» другої книги серії видань «ЕЛІТА» – «Князі Острозькі».

2014 – рік, коли українська і європейська спільнота святкувала 500-річчя битви при Орші, у якій військо Великого князівства Литовського на чолі з українським князем Костянтином Івановичем Острозьким здобуло блискучу перемогу.
 Враховуючи актуальність історичних персоналій Острозьких для сучасних євроінтеграційних перспектив України, видавництво «Балтія-Друк» предcтавляє великий міжнародний проект «Князі Острозькі», присвячений представникам одного з найвідоміших українських родів в українській історії XIV – початку XVIІ ст., що займали високі адміністративні та військові посади в Польсько-Литовській державі. Протягом століть представники роду Острозьких були символом окремої України-Русі, відстоюючи національну самобутність народу, боронителями православної віри та української культури.

Рід Острозьких прославлений й своєю меценатською діяльністю, зокрема з іменем Костянтина Острозького нерозривно пов’язане виникнення першого вишу в Україні – Острозької академії, і поява Острозької Біблії – першого завершеного видання Біблії церковнослов’янською мовою.

На виставці представлені оригінальні видання Острозької друкарні, серед яких перлиною є Острозька Біблія 1581 р.

Музей книги і друкарства працює з 10.00 до 17.00 щодня, крім вівторка.

Теги: