18 грудня 2014 року глава УПЦ КП Патріарх Філарет у своїй резиденції провів зустріч з колективом Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України на чолі з директором департаменту Андрієм Юрашем, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

На початку зустрічі Андрій Юраш подякував Патріарху за можливість проведення робочої зустрічі та почути з вуст Предстоятеля позицію Церкви відносно актуальних питань, які сьогодні турбують українське суспільство.

Патріарх Філарет розповів колективу департаменту про роль Церкви у теперішні складні часи, як важливий фактор у справі державобудування. Він акцентував увагу гостей на тому, що без релігії не існувало жодної держави. Коли ж на початку 20 століття утворювалась Українська держава, то державні мужі того часу думали, що достатньо дати свободу віросповідання. Тоді як Москва, на думку глави УПЦ КП, знаючи про роль релігії у державобудуванні, не випустила Церкви з рук. «Тому ми, отримуючи незалежність, оголосили, що нам тепер недостатньо незалежності в керуванні Церквою. І, оскільки, ми незалежна держава, то нам потрібна і незалежна Церква», - сказав Патріарх ФІларет.

Також він наголосив, що Православна Церква, яка складає більшість населення України, повинна мати державницьку позицію, бо інакше держава матиме проблеми. Наприклад, зараз, під час неоголошеної війни, позиції православних Церков відносно ситуації кардинально різняться. «Наша позиція, - зазначив Патріарх, - сприяти єдності українського суспільства для того, щоб сприяти єдності Української держави. І також нагадати, що Україні потрібна одна Православна Церква. Бо коли б була одна Церква, то і Крим, і Донбас були б у складі України. Єдина Церква виховала б населення цих регіонів у любові до України».

Директор департаменту Андрій Юраш розповів про роботу цього органу у час великих викликів і суспільних негараздів та підтвердив, що Православні церкви України дійсно повинні мати єдину позицію і одне серце щодо України, однозначно засудити сепаратистські вислови, які часто лунають із церковних амвонів.

Відповідаючи на запитання колективу департаменту, Патріарх розповів про роль війни та зазначив, що ця війна наближає час, коли українські Церкви об’єднаються, бо саме війна відкриє очі населення. Також глава УПЦ КП розповів гостям про перспективи богословської освіти України та про порушення прав віруючих на тимчасово окупованих територіях (Крим, Донбас).

Теги: