Єпископ УПЦ КП разом з єврейською громадою вшанував жертв Голокосту27 січня відзначався Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цього року пам’ятні заходи присвячені 70-й річниці з дня визволення нацистського табору Аушвіц-Біркенау (Освенцим). У Дніпропетровську траурна церемонія відбулась у музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», що знаходиться в єврейському центрі «Менора», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Почесним гостем на заході був єпископ Дніпропетровський та Криворізький Симеон, ієрарх УПЦ КП. Архіпастирю супроводжували канцлер єпархії о. Віталій Лопушанський та Лівобережний благочинний м. Дніпропетровська о. Василій Максимович.

Єпископа Симеона зустрів голова єврейської громади у м. Дніпропетровськ, головний рабин Шмуель Камінецький, – провівши екскурсію та показавши рідкісні експонати цієї унікальноі експозиціі Голокосту.

У траурному заході також взяли участь:Геннадій Зубко – віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства; Ян Томбінські - Посол Європейського Союзу в Україні Детльов Вольтер – Генеральний консул Генерального консульства Німеччини в Донецьку; Ян Здановський – віце-консул Генерального консульства Республіки Польща в Харкові; Регіональний представник агентства ООН в Україні у справах біженців Олдріх Андрісек, представники делегацій Європейського союзу та ООН, радник голови ДнОДА Борис Трейгерман та інші запрошені гості.

Присутні запалили свічки в пам’ять жертв трагедіі.

Після церемонії делегати відвідали виставку "Нацистський німецький табір смерті" та обговорили важливі питання на круглому столі «Тоталітаризм, Голокост і сучасна війна».

Теги: