Глава УГКЦ: «Ідея про громадянську війну в Україні є частиною російської пропаганди»18 лютого у рамках візиту «Ad Limina» у Ватикан єпископи УГКЦ зустрілися з кардиналом Куртом Кохом, президентом Папської ради для сприяння єдності християн. Того ж дня відбулася зустріч Синоду єпископів УГКЦ з кардиналом Леонардо Сандрі, префектом Конгрегації у справах Східних Церков. Головною темою зустрічі була релігійна ситуація в Україні у світлі подій, що відбулися в країні упродовж минулого року, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

У своєму вступному зверненні до очільника Папської ради зі сприяння єдності християн кардинала Курта Коха Верховний архієпископ УГКЦ Святослав представив панораму релігійних та міжцерковних відносин в Україні в контексті війни. Глава УГКЦ зокрема зазначив, що «Церквам та релігійним організаціям вдалося зберегти мирні стосунки між ними, незважаючи на драматичні обставини війни, в яких живе сьогодні українське суспільство».

Інформуючи кардинала Коха про наслідки війни для українського народу, Святослав навів також статистику вбитих та поранених під час воєнних дій. «Абсолютна більшість загиблих – це цивільне населення, вірні Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом, які сьогодні не розуміють, чому їхні співбрати по вірі з сусідньої держави вбивають їх», - розповів Предстоятель УГКЦ.

Глава УГКЦ: «Ідея про громадянську війну в Україні є частиною російської пропаганди»На зустрічі з кардиналом Леонардо Сандрі, очільником ватиканської дикастерії, яка опікується Східними Церквами, єпископи УГКЦ  обговорили найактуальніші питання сучасної ситуації в Україні та служіння Церкви в умовах війни.

У своєму зверненні до кардинала Сандрі блаженніший Святослав наголосив, що “в Україні немає громадянської війни. Ідея про громадянську війну є частиною російської пропаганди, яка намагається переконати Захід у тому, що на Сході України воюють сепаратисти проти Української Держави”. Цим самим глава УГКЦ дав зрозуміти, що військова агресія проти України йде з-за кордону.

Предстоятель УГКЦ також вказав на проблему гуманітарної катастрофи в Україні, яка “з часів Другої світової війни є найбільшою в історії українського народу”.

Окрім цього, Святослав вручив кардиналу Сандрі плід багаторічної роботи Синоду єпископів УГКЦ – апробовані ad experimentum терміном на три роки Канони Партикулярного права УГКЦ. “Це також є свідченням єдності нашої Церкви не лише на території України, а й у всьому світі”, - наголосив Глава УГКЦ та пояснив.

На зустрічі обговорили й тему утворення нових структур УГКЦ та їх необхідності в душпастирському служінні Церкви. З окремим словом на цю тему виступив владика Йосиф, єпископ-помічник Київської архиєпархії та керівник Пасторально-місійного відділу УГКЦ.

На зустрічі був також присутній архієпископ Циріл, секретар Конгрегації для Східних Церков.

Теги: