Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я о. Руслан П’яста під час конференції для медичних капеланів УГКЦ «Розвиток медичного капеланства у богословській думці та душпастирській практиці УГКЦ. Сучасний стан та перспективи розвитку», що відбулася 24 березня в стінах Філософсько-богословського факультету УКУ у Львові, заявив, що УГКЦ повинна готувати медичних капеланів, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

На думку священика, УГКЦ повинна підготувати медичних капеланів до якісного душпастирства в медичних закладах, для того, щоб «вони могли адекватно та послідовно представити навчання Церкви відносно біотичних викликів». Душпастир переконаний, що капелан повинен стати першою особою, із якою можна радитися і консультуватися в цій ділянці: «На жаль, в Україні священик-капелан відсутній на лікарських засіданнях, на яких розглядаються такі питання».

«Медицина і теологія пов’язані між собою тим, що «працюють для життя». У центрі їх уваги має бути людська особа, до того ж не лише пацієнт, а й лікар, медперсонал, науковці-медики», - сказав священик.

Цьогоріч Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я відзначає 10 років свого існування. За цей час вдалося створити 12 Комісій у справах душпастирства охорони здоров’я в кожній єпархії та екзархаті УГКЦ. Сьогодні в УГКЦ душпастирює 123 медичних капелани. Цього року Комісія розпочала Міжнародну освітню програму для мед капеланів – душпастирську клінічну освіту (ДКО), яка розрахована на два роки навчання.

Теги: