У Полтаві провели семінар-тренінг «Священик на війні»12 березня 2015 року у виставковій залі духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ КП м. Полтави відбувся другий семінар-тренінг «Священик на війні», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Захід розпочався з презентації роботи Синодального управління соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату. Бесіду про особистість капелана, яким повинен бути священик на війні, про особливості його поведінки у різних ситуаціях провів заступник голови управління прот. Сергій Дмитрієв. Слухачі мали можливість поставити запитання офіцерам Збройних сил України, поспілкуватись з ними, дізнатись наскільки велика роль капелана, як військовослужбовці ставляться до священика та інше.

Не менш важливою і, можливо, головною була практична лекція з практикуючим психологом Психологічної кризової служби Анатолієм Воликом. Практичні моменти психологічної роботи з військовими і аналіз справжніх випадків з життя священика на війні. Вчились доланню психологічних проблем, з якими лише почали стикатись в Україні, зокрема з посттравматичним синдромом у військових та простих громадян, які жили у стресі протягом року. Практичні рішення та спільні міркування дозволили по-новому побачити найбільш ефективні механізми допомоги.

З благословення архиєпископа Полтавського і Кременчуцького Федора, участь у тренінгу взяли священнослужителі Полтавської єпархії УПЦ КП, волонтери та всі бажаючі.

Організаторами цього заходу була Полтавська єпархія УПЦ Київського Патріархату (в особі свящ. Михайла Лівіцького) та Синодальний відділ соціального служіння та благодійності (в особі о. Сергія Дмитрієва).

У майбутньому заплановані нові тренінги, які стануть цікавими для професійних психологів, волонтерів та священослужителів.

Теги: