На пасхальній виставці в Києві покажуть церковні експонати імперської та радянської доби3 по 17 квітня в Національному музеї історії України відкрита виставка «Світле Воскресіння Христове», на якій покажуть 35 експонатів сакральної тематики з фондових колекцій НМІУ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

На виставці виставлено експонати XIV-XXI століть, серед яких, зокрема: Плащаниця початку XX cтоліття, яку знайшли у 1913 році етнографи музею під орудою Данила Щербаківського, мандруючи по Київській і Полтавській губерніях. Плащаницю зберігають у фондах музею і показують виключно у великі свята. Також Євангеліє 1697 року - у книзі є 35 ілюстрацій до тексту, 4 гравюри із зображнням євангелістів. Книга потрапила у музейні фонди 1951 року з колекції Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Крім того, напрестольний хрест, яйця керамічні, лампадка 1935-1941 років виготовлення. Ці культові предмети свого часу робила Києво-Межигірська фаянсова фабрика для церковних потреб.

Легкість та світлість Великодньої виставки підкреслюють святкові жіночі та дитячі сукні початку ХХ століття з Музею історії моди.

Адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 2

Теги: