Вже близько місяця, з благословення архієпископа Житомирського і Овруцького Ізяслава, при Михайлівському кафедральному соборі УПЦ КП в Житомирі працює Центр духовного відновлення, де учасники АТО та військовослужбовці можуть отримати психологічну і юридичну допомогу, а також поспілкуватися зі священиками, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Натоятель храму протоієрей Богдан Бойко розповідає, що в минулому році до нього почали звертатися парафіяни, рідні яких стали учасниками бойових дій на Сході. Перш за все вони жалілися, що після АТО бійці стали нервові, зловживають алкоголем. Цьому всьому, впевнений отець Богдан, є нормальне пояснення – хлопці пережили дуже страшні події, що привели до психологічного, а згодом й духовного надлому. Вилікувати їх може Бог, а завдання церкви і священиків допомогти в цьому своєю порадою, розмовою.

Поки до Центру щоденно надходить багато дзвінків і психолог та юрист консультують по телефону. На особисті зустрічі з фахівцями приходить людей менше, але у Центрі вже готуються до великого напливу.

Юрист Ірина Тодорович розповідає, що юридично учасники АТО мало захищені. Після війни на Сході військові продовжують „воювати” за своє право на матеріальну допомогу, отримання статусу учасника бойових дій та земельної ділянки. З такими проблемами вони найчастіше звертаються до Центру відновлення.

У Центрі при Михайлівському соборі представники турклубу „Полісся” пропонують для військових та їх рідних активний відпочинок на природі, заняття скелелазними, водними та велосипедними видами спорту.

Паралельно в Центрі працюють із військовими, які потребують психологічної допомоги. Далі, за бажанням, можна звернутися до духовного наставника. У Михайлівському соборі організували чергування священиків, які щодня готові зустрічатися із військовими. Окремо польова церква діє і на території полігону під Житомиром, де перед відправкою у зону АТО проходять навчання бійці з різних регіонів.

Протоієрей Богдан Бойко пояснює, що подібні центри мають бути в кожній області, місті, районі і навіть селі.

Теги: