22 квітня в залі урочистих подій Дипломатичної Академії України відбулася церемонія нагородження «Світло Справедливості». Нагорода, яка вручається за моральне, духовне та етичне лідерство, заснована канадійкою українського походження Анастасією Шкільник на честь її батька д-ра Михайла Шкільника, видатного юриста, громадського і політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917-1920 років, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на І-pro.kiev.ua.


«Ця нагорода відзначає особливих людей за їхню здатність запалити світло справедливості у темних щілинах людської душі та вказати шлях до більш людяного суспільства», – розповідає Анастасія Шкільник.


Лауреатом премії стає осбистість, яка перебуває в авангарді суспільно-політичного життя України і при цьому дає постійне свідчення скромності, безкорисливості й вірності моральним принципам, мужнього слідування своїм переконанням та жертовності в обстоюванні ідеалів демократичного суспільства.


У 2010 році лауреатом нагороди «Світло Справедливості» став доктор філософії, видатний український публіцист і літературознавець, політв’язень, активний учасник національно-демократичного руху Євген Сверстюк.


У 2011 році премію отримав Мустафа Джемільов - правозахисник, один з засновників і член ініціативної групи з захисту прав людини, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.


2012 року почесною відзнакою нагородили співзасновницю та голову правління громадської правозахисної жіночої організації «Чайка», ініціаторку заснування громадських організацій правозахисного та просвітницького напрямків Ларису Заливну.


Цьогоріч члени комітету премії «Світло Справедливості» прийняли рішення нагородити однойменною премією українську льотчицю Надію Савченко.


«У сучасному світі, особливо в пострадянському контексті, де пристосуванство, корупція,безпринципність є нормою, де люди дешево продають свою гідність, постава Надії Савченко, яка світиться особливою мужністю і справедливістю, кидає виклик цинізму нашої доби і закликає до автентичної солідарності і жертовності. Саме тому члени журі премії «Світло Справедливості» вирішили вручити цьогорічну премію цій мужній жінці», – зазначив член комітету єпископ УГКЦ Борис Ґудзяк.


Ведучий вечора - віце-ректор Українського Католицького університету, колишній політв'язень Мирослав Маринович.

Теги: