9 червня у с. Івки Хмельницької області відбулося вшанування воїнів Української Повстанської Армії, що прийняли тут свій останні бій з військами НКВС влітку 1945 р. Серед запрошених було два священика Хмельницької єпархії УПЦ Київського Патріархату: о. Михайло Кулин та о. Олег Макаровський, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Після заупокійної літії та урочистої частини члени клубу козацької реконструкції вирішили здійснити постріли з саморобної гармати. Перед самим пострілом, розуміючи можливу небезпеку подібних дій, о. Михайло Кулин пішов зі свого місця та став біля гармати, закривши собою дітей, що брали участь у поминальному заході.

Коли гармата розірвалася, о. Михайло прийняв на себе всі осколки, чим врятував дітей від можливої смерті. Священик отримав важкі поранення, але поводився мужньо. Першим його питанням було про те, чи не постраждали діти.

Поранений о. Михайло був доставлений в лікарню, де йому зробили операцію. Зараз він знаходиться в реанімації, стан важкий, але життю нічого не загрожує.

"Хмельницька єпархія пишається його подвигом та закликає всіх молитися за швидке одужання справжнього українського патріота та священика – о. Михайла Кулини", – говориться на сайті єпархії.

Теги: