Міністерство освіти акредитувало бакалаврську програму з соціології УКУМіністерство освіти акредитувало бакалаврську програму з соціології Українського католицького університету. Відповідна інформація опублікована на сайті МОНУ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УКУ.

За словами Павла Хобзея, проректора УКУ з науково-педагогічної роботи, бакалаврська програма з соціології має, перш за все, зацікавити тих людей, які хочуть своє життя пов’язати не так з науковою роботою, як з прикладною діяльністю, менеджментом, відкриттям власної справи. Адже навчання буде зорієнтоване на здобуття максимальної кількості практичних навичок, праці з людьми та вже зі студентських років – реалізації власних дослідницьких проектів.

Проректор підтвердив, що Міністерство дозволило Університету набирати на навчання 30 студентів на навчальний рік. “У нас є ліцензія, яка засвідчує, що в Університеті є технічні, людські та інформаційні ресурси (навчальні програми) для того, щоб дати змогу студентам отримати найкращу освіту”, – прокоментував Павло Хобзей.

Професор УКУ Ярослав Грицак також вважає, що відкриття бакалаврської програми з соціології забезпечить якісний стрибок цілого Університету. На його думку, є підстави сподіватися, що дана програма буде однією з найкращих в Університеті. По-перше, тому що вона нова, а все нове в УКУ – краще ніж попереднє. По-друге, постать самого керівника – Оксани Міхеєвої. Яка, за словами історика, – соціолог світового класу і попри свою молодість має знані в науковому світі публікації, стажувалася в Гарварді, реалізувала з десяток цікавих соціологічних проектів.

Професор Грицак розповідає, що академічна соціологія в Україні добра, але її викладання в університетах морально застаріле. Люди, які там викладають, думають радянськими стереотипами, а середовище УКУ  дуже відмінним. Він вважає, що  програма з соціології забезпечить якісний прорив, привчить наукове середовище мислити соціально, за окремими фактами бачити структури та стандартизувати поведінку людей.

Те, що керівництво Університету покладає великі сподівання на програму з соціології не приховує і Павло Хобзей. Він розповідає, що в УКУ довго думали над створенням програми з соціології релігії, як відгалуження богослов’я, але з появою в Університеті Оксани Міхеєвої, одного з кращих соціологів міста, і її команди, виникла реальна можливість створити повноцінну програму з соціології. Проректор розповів, що команду викладачів підсилять випускники Люблінського католицького університету та викладачі з ЛНУ ім. Івана Франка. За словами Павла Хобзея, зі студентами працюватиме молода, але дуже динамічна команда.

Другою особливістю програми буде те, що вона готуватиме фахівців в галузі публічного здоров’я. Проректор каже, що УКУ також планує розвивати медичні програми, але не може починати з лікувальної справи, бо немає медичної клініки, але через соціологію, магістерську програму з публічного здоров’я, можна змінювати ставлення суспільства до свого здоров’я.

Ще однією особливістю цієї програми стане можливість працювати в соціологічній лабораторії, яку в листопаді відкриє університет. І де студенти спільно з викладачами зможуть працювати над різними соціологічними проектами.

Фото Facebook

Теги: