Провідні українські філософи та релігієзнавці проводять 19 червня 2015 року в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України засідання робочої групи проекту реорганізації філософської освіти в Україні «Ребрендінг філософії: від університету до ліцею», повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Організатори - Інститут філософії імені Григорія Сковороди НАН України, Центр гуманітарної освіти НАН України, Український філософський фонд, Українська асоціація релігієзнавців, Асоціація філософів і релігієзнавців, Київська Мала академія наук учнівської молоді.


Метою проекту є створення та інституціалізація на загальнонаціональному рівні освітнього сегменту між середньою та вищою школою з акцентом на отримання філософських і соціально-гуманітарних знань та навичок соціальної самореалізації і громадської активності.


Своєрідним експериментальним майданчиком для практичної апробації нової моделі філософської та соціально-гуманітарної освіти стане освітній заклад за робочою назвою «Школа філософії та соціальної творчості». Пілотна група студентів пройде навчання протягом 2015-16 академічного року в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України.

З метою теоретичної апробації проекту та початку дискусії у зазначеному напрямку зорганізовано засідання робочої групи проекту у формі круглого столу «Ребрендінг філософії: від університету до ліцею», в ході якого планується дискусія у двох напрямках:


1. Стан та місце гуманітарної (зокрема, філософської) освіти у системі освіти України та можливі напрямки «ребрендінгу» філософії для більш адекватної її інтеграції в сучасний освітній простір.
2. Створення та інституціалізація освітнього сегменту між середньою та вищою школою з акцентом на отримання філософських і соціально-гуманітарних знань як перспективний напрямок такого ребрендінгу та його інтеграція в наявну систему освіти.


Спікери круглого столу:


1. М.В. Попович (д. філос. наук, проф., академік НАН України, директор Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України).
2. С.В. Пролеєв (д. філос. наук, проф., проф. Національного університету «Києво-Могилянська академія», президент Українського філософського фонду, головний редактор часопису «Філософська думка», провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України).
3. О.І. Хома (д. філос. наук, проф., зав. кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету, запрошений професор Національного університету «Києво-Могилянська Академія» та Київського національного університету імені Тараса Шевченка).
4. О.О. Панич (д. філос. наук, проф., провідний науковий співробітник НВО «Дух і Літера»).
5. В.О. Васинюк (директор Київської Малої академії наук учнівської молоді).
6. Л.О. Филипович (д. філос. н., проф., завідувач відділу історії релігії та практичного релігієзнавства Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, віце-президент Української асоціації релігієзнавців).
7. О.В. Білокобильський (д. філос. наук, проф., проф. Донецького національного університету, голова ради Асоціації філософів і релігієзнавців).
8. І.М. Ясна (здобувач Центру гуманітарної освіти НАН України, президент Асоціації філософів і релігієзнавців).


Модератор круглого столу: д. філос. наук, проф. С.В. Пролеєв.


Проект реалізується за інформаційної підтримки часопису «Філософська думка», шосте число якого за 2015 рік міститиме спеціальний розділ, присвячений даній темі.


Стратегія подальших дій:
- з червня 2015: публікація звітів про результати круглого столу, а також інформації про подальший розвиток проекту у фахових виданнях, мас-медіа, соціальних мережах та на спеціально створеному сайті, а також обговорення проекту в українській гуманітарній спільноті;
- вересень 2015: відкриття пілотного закладу «Школи філософії та соціальної творчості» у Києві;
- з 2016: створення мережі представництв школи в інших містах України; опрацювання навчальних програм та курсів, підготовка та спеціалізованих навчальних посібників;
- стратегічна мета: за умов успішної апробації – інституціалізація освітнього сегменту між середньою та вищою школою з акцентом на отримання філософських та соціально-гуманітарних знань на загальнонаціональному рівні.


Круглий стіл відбудеться 19 червня 2015 року о 15:00 в Інституті філософії Ім. Г.С. Сковороди НАН України (Київ, вул. Трьохсвятительська 4, Зал засідань вченої ради (ауд. 318).


Контакти: Email: ilami.yasna@gmail.com, тел: +38 050 037-30-10, +38 098 709-74-62, +38 063 514-36-00. Сайт проекту: https://school.philosophy.in.ua. Сторінка заходу у Facebook: https://www.facebook.com/events/832580900151868

Теги: