Синод УПЦ КП подякував Константинополю за сприяння діалогу з УАПЦ і визначив механізм об’єднавчого собору18 червня 2015 року під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату, на якому обговорювалися питання об’єднання Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви у єдину Помісну Українську Православну Церкву, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Синод подякував Константинопольському Патріархату за сприяння діалогу між УПЦ КП і УАПЦ та визначив конкретний механізм об’єднавчого Собору 14 вересня 2015 року.

В ухвалах Синоду зазначається:

1. Висловити особливу подяку Його Всесвятості Варфоломію, Архієпископу Константинополя – Нового Риму і Вселенському Патріарху, за надання повноважень ієрархам Константинопольського Патріархату бути спостерігачами у справі діалогу між УПЦ КП і УАПЦ про об’єднання.

Констатувати, що присутність ієрархів Константинопольського Патріархату в якості спостерігачів у справі діалогу між УПЦ КП і УАПЦ про об’єднання засвідчує увагу і підтримку об’єднавчого процесу з боку Константинопольської Матері-Церкви та Українських Православних Церков у Діаспорі (під омофором Вселенського Патріарха).

2. Затвердити Підсумкове рішення спільного засідання Комісій для ведення діалогу Української Автокефальної Православної Церкви з УПЦ Київського Патріархату і Української Православної Церкви Київського Патріархату з УАПЦ від 8 червня 2015 р.

3. Відповідно до п. 2 розділу ІІ Статуту про управління УПЦ КП спільно з Українською Автокефальною Православною Церквою скликати 14 вересня 2015 р. у м. Києві Об’єднавчий Помісний Собор.

4. Відповідно до п. 5 вище згаданого Підсумкового рішення спільного засідання, а також п. 3 та п. 4 розділу ІІ Статуту про управління УПЦ КП визначити, що делегатами на Об’єднавчий Помісний Собор є всі архієреї УПЦ Київського Патріархату, а також по одному делегату від кожних п’ятнадцяти зареєстрованих релігійних організацій у кожній єпархії (базове число релігійних організацій визначається на підставі офіційних даних про реєстрацію Міністерства культури України станом на 1 січня 2015 р.).

На наступному засіданні Священного Синоду затвердити число делегатів від кожної єпархії, духовних навчальних закладів та монастирів УПЦ КП.

5. Відповідно до рішення Священного Синоду від 12 травня 2015 р. (Журнал засідання №7) та відповідно до п. 6 вище згаданого Підсумкового рішення спільного засідання, для підготовки Об’єднавчого Помісного Собору надати Комісії для діалогу з УАПЦ повноваження бути учасниками спільної Передсоборної Комісії.

Доручити Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету в разі необхідності приймати рішення про доповнення чи зміни у складі комісії у межах затвердженого представництва зі сторони УПЦ КП у кількості 7 осіб.

6. Доручити Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету в разі необхідності безпосередньо або через членів Комісії з діалогу тлумачити і роз’яснювати пропозиції УПЦ КП з питань об’єднання.

7. Очікуючи об’єднання 14 вересня 2015 р. у єдину Церкву визначити, що як знак поваги до УАПЦ і доброї волі, УПЦ Київського Патріархату не приймає і у майбутньому не прийматиме до складу свого єпископату архієреїв УАПЦ, які без згоди свого Священноначалія бажали би приєднатись до УПЦ КП.

Запропонувати Предстоятелю і Архієрейському Собору УАПЦ, щоби на час до Об’єднавчого Помісного Собору було припинено рукоположення нових єпископів і в УПЦ КП, і в УАПЦ, а також збільшення єпископату УПЦ КП і УАПЦ шляхом прийняття архієреїв з інших юрисдикцій (за виключенням прийняття єпископів, рукоположених у Московському Патріархаті).

8. Доручити Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету звернутися до УАПЦ від імені Священного Синоду із роз’ясненням позиції Київського Патріархату в справі об’єднання.

Теги: