В Одесі та Києві відзначили 150-ліття митрополита Андрея Щептицького книжковими виставками14 липня в Одеській національній науковій бібліотеці імені М. Горького відбулася книжкова виставка «Благовісник єдності». 15 липня в Музеї історії міста Києва також відбулося урочисте відкриття виставки, присвяченої 150-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

В Одесі у презентації взяли участь представники духовенства, науковці, громадськість міста. Зокрема, кандидат історичних наук Інна Ходак виступила з доповіддю на тему «Місіонерська та екуменічна діяльність митрополита Андрея Шептицького на теренах Південної і Наддніпрянської України».

По завершенні представники УГКЦ подарували Одеській національній науковій бібліотеці чотиритомне видання творів «Митрополит Андрей Шептицький: пастирські послання» (Львів, 2009) та інші книги, пов’язані з його життям та діяльністю.

Учасники отримали можливість переглянути виставку літератури про митрополита Андрея, яка є в наявності у ОННБ, також працівники бібліотеки люб’язно провели екскурсію для учасників заходу.

15 липня на презентацію виставки в Києві прибув архієпископ Любомир (Гузар), екс-глава УГКЦ. Звертаючись до присутніх, він сказав: «Моїм бажанням є, щоб якнайбільше киян та гостей столиці відвідали цю виставку та послухали, що до них промовляє сам Митрополит».

У відкритті заходу взяли участь Ганна Старостенко, заступник голови Київської міської державної адміністрації, Лариса Булавіна, директор Музею історії міста Києва, Дмитро Степовик, український мистецтвознавець та автор багатьох праць, присвячених Андрею Шептицькому, а також протоієрей Василь Чудійович, віце-канцлер Київської архиєпархії, ієромонах Севастьян Дмитрук, директор музею сакрального мистецтва Львівської архиєпархії ім. Антона Петрушевича, який і презентував виставку.

Оповідаючи учасникам заходу про постать митрополита Андрея, о. Севастіян наголосив, що люди, які особисто були знайомі з митрополитом, говорили про нього як про святу людину, тому і збирали чисельні твори, пов’язані з життям Андрея Шептицького.

Серед багатьох представлених експонатів є особисті речі митрополита, а також роботи художників.

Виставка триватиме до 20 серпня в Музеї історії міста Києва, що на вул. Б. Хмельницького, 7 (станція метро Театральна).

Теги: