Від 250 грн до 1 тисячі коштує вінчання у київських храмахВід 250 гривень до 1 тисячі коштує вінчання у київських храмах. Щоб не платити великі гроші, кияни їдуть вінчатися у села, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Gazeta.ua.

"Коли ми готувалися до весілля доньки, то обдзвонили шість київських храмів, - розповідає киянка Анастасія Гумільова. – Зупинилися на Києво-Печерській лаврі, бо тут вінчалася я з чоловіком, моя сестра і племінниця. У нас родинна традиція брати церковний шлюб у лаврі".

За словами Гумільової, ціни на вінчання у столиці різні. "У церкві, де беруть дешевше за вінчання, просять ще докупити дещо для храму за списком чи додатково оплатити послуги хористів, - пояснює Анастасія. – За вінчання в лаврі ми заплатили тисячу гривень".

У столичному Володимирському соборі вінчають за 600 грн. Ціни вказані у прейскуранті всередині храму. "Ми з дружиною вінчалися у Володимирському соборі торік у липні, - каже киянин Юрій Королюк. - Заплатили 600 гривень, за 300 купили ікони, за 50 – вінчальні свічки. 200 заплатили за фото- і відео зйомку. Батьки казали, що це дорого. У селах під Києвом вінчають за 200 гривень, але священик дає список, що треба купити на церкву. Від нас схотіли килим, дві пляшки кагору, торт і по 20 гривень жінкам з хору. За 500 гривень обряд погодилися провести в Андріївській церкві, але того дня, коли ми розписувалися, там вінчалося три пари".

"Зараз серед киян мода їхати вінчатися у село, - розповідає Михайло Головченко, староста однієї зі столичних церков. Там священик бере 150 гривень і коровай. Ціни на вінчання і хрестини виросли, бо все дорожчає з кожним днем".

Теги: