Глава УГКЦ: князь Володимир приймав хрещення у повному сопричасті з Константинополем і Римом28 липня, в День святого рівноапостольного князя Володимира, глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Святослав під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового заявив, що князь Володимир подав такий вид єдності українському народові, який не є плодом геополітичної людської думки, міркування чи задуму, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Володимир зрозумів, що вчинити з його людей єдиний народ можна лише єднаючи цих людей в ім’я Боже, тому він сам перший увійшов у це Боже життя силою святого Хрещення. Він почав творити це єднання в ім’я Ісуса Христа, і таким чином дав фундамент, основу, щоб створити єдиний Божий народ на Київських горах», - сказав проповідник.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що святкуючи цей тисячолітній ювілей, згадуємо, що саме цього року, цього літа припадає десять років із того дня, коли глава цієї Церкви повернувся до свого київського осідку. «Десять років тому Блаженніший Любомир, повертаючись до свого прадавнього осідку київських митрополитів, проголосив голосом рівноапостольного князя Володимира Маніфест «Один Божий люд у краї на Київських горах» про сучасне єднання українського народу та Українських Церков», – зазначив Святослав.

«Ми сьогодні поєднані в ім’я Боже не лише із земною Церквою, а й з усіма українськими святими в небі. Просимо їх: наші святителі і просвітителі, моліться за ваш народ. Князю Володимире, молися за свою Україну», – сказав архієрей.

Із Верховним архієпископом Святославом співслужили архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні та єпископи і священики УГКЦ.

Наприкінці літургії Святослав особливі слова подяки склав Апостольському нунцієві Томасу Едварду Галлікссонові. «Коли святий Володимир хрестив Русь-Україну, християнство ще не було поділено. Він приймав Хрещення у повному сопричасті не лише з Константинопольським патріархатом та іншими східними патріархатами, а й із наступником апостола Петра. Тому, ваше високопреосвященство, ваша присутність сьогодні дуже важлива, знакова», – додав Глава УГКЦ і попросив переказати сердечні вітання та вдячність за підтримку українського народу Папі Франциску.

Теги: