На Закарпатті сталася сутичка між вірянами УАПЦ і УПЦ КП, а на Тернопіллі віряни УПЦ КП перекрили дорогу, протестуючи проти священика УПЦ (МП)В Закарпатській і Тернопільській областях між громадами УАПЦ, УПЦ КП і УПЦ (МП) точаться суперечки за володіння місцевими храмами, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Religion.uz.ua і 24tv.ua.

26 серпня між представниками УАПЦ и УПЦ КП в закарпатському місті Іршава сталася сутичка — православні громади не поділили храм в честь Петра і Павла. У сутичці брали участь представники Закарпатської єпархії УАПЦ, керівником якої є єпископ Кирил (Михайлюк), і віряни Закарпатської єпархії УПЦ КП, яку очолює єпископ Варсонофій (Руднік).

26 квітня 2015 року єпископ Варсонофій (Руднік) здійснив чин заснування Петропавлівської церкви та поставлення хреста в м. Іршава. Проте віряни громади УПЦ КП стверджують, що 26 серпня одновірці з УАПЦ "та їх представник Валерій Фозикош, спробували силоміць захопити не закінчений у будові храм".

"Законодавчо відсіч їм дали, але вони, як той персонаж з мультфільму Карлсон, обіцяли завтра повернутись з силою та битами… Чекаємо з молитвою. Просимо Бога, щоб Він їх врозумив. Прикро, що представники УАПЦ не розуміють, що коли нема права власності, то вони нічого не отримають", — цитує Religion.uz.ua представників громади УПЦ КП.

Нагадаємо, що єпископ Кирил (Михайлюк) раніше входив у юрисдикцію УПЦ КП, але у грудні минулого року був заборонений у служінні і перейшов у юрисдикцію УАПЦ.

На Закарпатті сталася сутичка між вірянами УАПЦ і УПЦ КП, а на Тернопіллі віряни УПЦ КП перекрили дорогу, протестуючи проти священика УПЦ (МП)У ці ж дні на знак протесту більше сотні людей перекрили дорогу біля села Колосова Кременецького району Тернопільській області. Правил дорожнього руху не порушували  — знайшли пішохідний перехід. Щоб ніхто не зміг проїхати, дорогу ще й перегородили сільськогосподарською технікою.

Селяни розповідають, що на дорогу їх змусили вийти чиновники. Понад півроку селяни подали документи на оформлення громади Київського Патріархату. Однак офіційних паперів досі не отримали. Без них священик УПЦ (МП) не пускає вірян УПЦ КП в місцевий храм. Тому ті моляться під зачиненими дверима.

Підтримати селян з'їхалися жителі й інших сіл, де є подібні проблеми. На вимогу протестуючих приїхали і чиновники.

Після того, як місцева влада пообіцяла допомогти у виготовленні необхідних документів, люди розійшлися. Однак відзначили: якщо папери не отримають, перекриють дорогу знову.

Теги: