Життя єпископів зблизька показали в музеї Івано-ФранківщиниЗ 25 по в Івано-Франківську під гаслом «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» проходила  шоста сесія Патріаршого Собору УГКЦ, участь в якій взяли 250 делегатів із 57 країн світу. До заходів з підготовки Собору  долучилися й науковці Національного заповідника «Давній Галич», які при підтримці Івано-Франківської архієпархії отримали близько семи десятків особистих речей єпископів Павла Василика, Софрона Мудрого, Миколи Сімкайла та правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецького владики Василія Івасюка, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Матеріальні цінності було передано відділу історії церкви Музею історії Галича і на їх основі розширено та поновлено експозицію в розділі сучасної церкви.

"Серед предметів, якими поповнено  експозицію, – розповідає завідувач Музею Тарас Зіньковський, – документи, світлини, особисті та церковні речі, одяг, твори сакрального мистецтва, які належали єпископам, а також ціла галерея портретів Любомира Гузара. Все це тепер складатиме «золотий» фонд Музею, а відвідувачі матимуть змогу ближче пізнати не лише духовне,  а й світське життя єпископів, які поклали своє життя служінню Богові і людям".

Експозицію відкрито для відвідувачів. Першими і бажаними гостями були учасники Патріаршого Собору та представники Івано-Франківської архієпархії.

Теги: